Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dekoracja białej ściany czerwoną cegłą nadaje sypialni loftowy klimat. W koncepcję aranżacji wpisują się techniczne lampy wiszące oraz belki sufitowe. Projekt: Iza Mildner. Fot. Bartosz Jarosz.

Dekoracja białej ściany czerwoną cegłą nadaje sypialni loftowy klimat. W koncepcję aranżacji wpisują się techniczne lampy wiszące oraz belki sufitowe. Projekt: Iza Mildner. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 20 maj 2015 11:38 (aktualizacja: 22 maj 2015 13:11)

Ściana w sypialni. Piękne aranżacje z drewnem, kamieniem, cegłą

Ściany wyłożone naturalnymi materiałami to świetny sposób na aranżację wnętrza. Zobaczcie, jak można wykorzystać drewno, kamień czy cegłę do dekoracji sypialni.

Deski podłogowe lub panele w kolorze drewna od kilku sezonów z powodzeniem wykorzystane są, np. jako wezgłowie łóżka. Można wykończyć nimi także całą powierzchnię ściany lub tylko jej fragment. Mogą być przymocowane do ściany w orientacji pionowej lub poziomej, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Te ułożone pionowo, wizualnie dodają pomieszczeniu nawet kilkadziesiąt centymetrów wysokości, natomiast dekoracja pozioma spowoduje optyczne wydłużenie ściany. Na tego rodzaju rozwiązania decydują się najczęściej właściciele sypialni nowoczesnych i minimalistycznych, jednak drewno sprawdzi się również we wnętrzach o bardziej klasycznym charakterze.

Cegła z kolej nam się z loftami i wnętrzami przemysłowymi, ale świetnie sprawdza się w sypialniach urządzonych w stylu klasycznym. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj i kolor cegły się zdecydujemy. Ważny jest również sposób, w jaki wyłożymy nią powierzchnię. Ściana pokryta cegłą sama w sobie jest interesującą dekoracją, ale stanowi też doskonałe tło do wyeksponowania dodatków, np. obrazów czy rodzinnych zdjęć.

Spektakularny efekt uzyskamy także dekorując ścianę kamieniem naturalnym. W zależności od gatunku użytego materiału możemy nadać wnętrzu odpowiedni wygląd: elegancki, minimalistyczny, a nawet określić indywidualny charakter wnętrza, np. damskie lub męskie. Naturalne pochodzenie oraz ciepła kolorystyka kamienia sprawiają, że wykorzystanie go w aranżacji ociepli sypialnię. Chcąc podkreślić minimalistyczny styl wnętrza warto natomiast sięgnąć np. po łupek naturalny o ciemnej barwie i subtelnym połysku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA