Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tapeta z graficznym wzorem ciekawie urozmaica pomalowane na biało wnętrze, podkreślając jego nowoczesny styl. Ażurowy wzór dodaje też aranżacji lekkości. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.

Tapeta z graficznym wzorem ciekawie urozmaica pomalowane na biało wnętrze, podkreślając jego nowoczesny styl. Ażurowy wzór dodaje też aranżacji lekkości. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 11 maj 2015 13:31 (aktualizacja: 13 maj 2015 09:04)

Ściana w sypialni. Sprawdzone pomysły na aranżację

Piękna ściana może być najmocniejszym elementem aranżacji sypialni. Prezentujemy zatem ciekawe sposoby polskich architektów na dekorację ściany za łóżkiem.

Często spotykanym sposobem dekoracji ściany w sypialni jest tapeta. Dostępność wielu wzorów i faktur: od gładkich, przez wzorzyste po imitujące tkaniny sprawia, że papierową dekorację z powodzeniem można wykorzystać nie tylko we wnętrzach klasycznych i romantycznych, ale też nowoczesnych wręcz minimalistycznych. Niebanalny efekt można uzyskać używając z kolei fototapety. Odpowiednio dobrana nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale też powiększy je optycznie. Zwłaszcza, że na sypialnię często przeznaczamy niewielkie pomieszczenie na poddaszu.

Ciekawą dekorację uzyskamy wykorzystując surową cegłę oraz kamień. Ceglane wykończenie ścian nadaje minimalistycznym wnętrzom industrialny charakter, natomiast do bardziej klasycznych wprowadza powiew retro. Ściany z łupka, piaskowca czy trawertynu sprawią, że zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne wnętrze zyska szykowny i elegancki wygląd.

Decydując się na dekorację ścian powyższymi materiałami należy pamiętać, że mają one swoją wagę, w związku z czym mogą być stosowane wyłącznie na solidnej konstrukcji. Ponadto wprowadzają do wnętrza powiew chłodu, dlatego płaszczyzna takiej dekoracji nie może być zbyt duża.

Lżejszą i tańszą dekoracją są panele ścienne wykonane z naturalnego drewna, panele laminowane lub tapicerowane. Fanom innowacyjnych rozwiązań przypadną natomiast do gustu panele trójwymiarowe. Można z nich tworzyć przestrzenne kompozycje oparte na jednym lub dwóch wzorach płyt, które znakomicie sprawdzą się w ultranowoczesnych aranżacjach. Ponadto zainstalowanie na ścianie paneli delikatnie wyciszy sypialnię.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA