Drewno to doskonały materiał do sypialni. Ociepla ją i nadaje przytulnego wyrazu. Zastosowane jako dekoracja ściany za łóżkiem będzie również nietuzinkową ozdobą. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Drewno to doskonały materiał do sypialni. Ociepla ją i nadaje przytulnego wyrazu. Zastosowane jako dekoracja ściany za łóżkiem będzie również nietuzinkową ozdobą. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
04 marz 2016 10:23

Ściana za łóżkiem. Dużo pięknych zdjęć

Dekoracja ściany za łóżkiem to prosty i jednocześnie efektowny sposób modną sypialnię. Zobacz, jak zrobili to inni.

Co jest dziś modne w aranżacji sypialni? Efektownie i ciekawie udekorowane ściany. Najczęściej wyróżniamy tą, przy której stoi łóżko. Aranżacja ściany za łóżkiem pozwoli pięknie wyeksponować sam mebel, ale również zaznaczyć główny punkt pomieszczenia. 

Najprostszym sposobem na ciekawą dekorację są tapety. Producenci oferują nam szeroką gamę tapet, dzięki którym w krótką chwilę zmienimy całkowicie oblicze sypialni. Dziś tapetowanie ścian nie wiąże się z żmudną i brudną pracą, bowiem większość tapet dostępnych na rynku wyposażone jest w klej naniesiony fabrycznie. Wystarczy ją jedynie zwilżyć, by móc nanieść na ściany. 

Wśród najpopularniejszych dekoracji na tapetach można wyróżnić ornamenty, które nadają wnętrzom geometrycznego stylu i mocno zwracają na siebie uwagę. Ciekawym sposobem na dekoracje ściany są również fototapety. Tu możemy wybrać gotowy widok lub wzór, bądź stworzyć tapetę z własnej fotografii. Dzięki temu nasza sypialnia będzie absolutnie niepowtarzalna. 

W małych pomieszczeniach warto wykorzystać ścianę za łóżkiem na wszelkiego rodzaju zabudowy ścienne. Mogą to być szafki do przechowywania ubrań lub zwykłe, otwarte półki na książki czy dekoracyjne drobiazgi. Aby powiększyć małą przestrzeń, nad łóżkiem warto zawiesić lustro, które optycznie podwoi wielkość pomieszczenia. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • amanda, 2016-11-05 13:25:10

    mam w sypialni jedna ścianę pokrytą struktura Velatura z magnata. Efekt aksamitu na ścianie jest niesamowity. Idealny do przytulnej sypialni.

POLECAMY W SERWISACH