Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tapety w sypialni nadają wnętrzu charakteru. Dzięki nim możemy określić swój styl. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.

Tapety w sypialni nadają wnętrzu charakteru. Dzięki nim możemy określić swój styl. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 lis 2015 14:46 (aktualizacja: 30 lis 2015 10:36)

Ściana za łóżkiem. Najciekawsze propozycje archiektów

Odpowiednia dekoracja ścian jest bardzo istotna w aranżacji wnętrz. Zobacz, jak pięknie można wykończyć ścianę za łóżkiem w sypialni.

Puste ściany rzadko wyglądają dobrze. Jedynie wtedy, kiedy założenie aranżacji wnętrza jest takie, że ma ona być minimalistyczna. Jeśli jest inaczej, warto ściany ozdobić, aby nie wyglądały pusto i nieciekawie.

Tradycyjnym sposobem dekoracji jest zawieszenie na niej obrazów. Na popularności zyskują również infografiki, które pozwalają na wyrażenie siebie i swoich emocji, za pomocą obrazków. Ściany ozdabia się dzisiaj również farbami, jednak nie tradycyjnie, czyli wyłącznie w jednym kolorze, a nietypowo. Charakteru nadadzą wnętrzom ściany udekorowane przy pomocy szablonów i naklejek, które również pozwalają odzwierciedlić we wnętrzu upodobania mieszkańców.  

Ciekawym trendem w aranżacji sypialni jest także zrobienie tapetą jednej ze ścian. Dzięki temu możemy wyznaczyć miejsce spania, bowiem przy takiej ścianie najczęściej stawia się łóżko. Warto jednak ostrożnie wybierać wzór na tapecie. Zbyt duże wzory mogą zdominować i przytłoczyć wnętrze. Tapeta powinna pasować do ogólnej aranżacji i do kolorów, jakie panują w sypialni. Jeśli chcemy optycznie powiększyć małą sypialnię, możemy na ścianie w poziomie zamontować lustro bez ramy. Rozjaśni ono wnętrze i nada mu rozmachu. 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA