Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ściana z motywem pąków hortensji nada wnętrzu nieco prowansalski styl. Dodatkowo pięknie komponuje się z białymi meblami oraz delikatnie szarym kolorem ścian. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz.

Ściana z motywem pąków hortensji nada wnętrzu nieco prowansalski styl. Dodatkowo pięknie komponuje się z białymi meblami oraz delikatnie szarym kolorem ścian. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 marz 2016 09:27 (aktualizacja: 27 marz 2016 22:29)

Ściana za łóżkiem. Najlepsze pomysły z polskich domów

Dekoracja ściany za łóżkiem może całkowicie odmienić sypialnię. Zobacz, jak zrobili to inni.

Chcąc nadać sypialni wyjątkowy charakter, ale też wprowadzić nieco życia do jej wnętrza, warto postawić na niecodzienne dekoracje. Jednym z najmodniejszych sposobów na modną aranżację sypialni, jest dekoracja ściany za łóżkiem. 

To, jaki materiał wybierzemy zależeć powinno od stylistyki panującej w sypialni. Jedna ściana wykończona inaczej niż wszystkie pozostałe, nie może bowiem "odstawać". Choć ma się wyróżniać, powinna nawiązywać stylistycznie do całego wnętrza sypialni, reszty dekoracji, ale i jej wyposażenia. Jeśli zależy nam na ciepłym, przytulnym klimacie, warto zdecydować się na drewno. Można wyłożyć nim całą ścianę lub jedynie jej część, co będzie przypominało drewniany zagłówek. Doskonałym sposobem na imitację zagłówka, są również miękkie panele ścienne, które ułożone razem w większy element, tworzą pikowaną ścianę. 

Najprostszą metodą na dekorację ściany za łóżkiem jest wzorzysta tapeta. Ich wybór w sklepach z materiałami do wykończenia wnętrz, jest bardzo duży i zróżnicowany. Z łatwością znajdziemy wzór i kolor, jak najbardziej będzie nam odpowiadał. Oprócz tradycyjnych tapet, ciekawym rozwiązaniem mogą być również fototapety, czyli wielkie zdjęcia naklejane na ścianę. Aby nadać wnętrzu nietypowy charakter, można umieścić łóżko we wnęce, a ścianę w tym miejscu wyróżnić właśnie elegancką tapetą.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA