Na ścianie za łóżkiem efektownie prezentuje się pomalowana na kremowo cegła. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Na ścianie za łóżkiem efektownie prezentuje się pomalowana na kremowo cegła. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 kwi 2016 09:33

Ściana za łóżkiem: najlepsze pomysły z polskich domów

To ten fragment sypialni najczęściej skupia naszą uwagę i przyciąga wzrok. Jak wykończyć ścianę nad łóżkiem, aby była efektowną dekoracją sypialni?

Nie zawsze zagłówek łóżka jest na tyle dekoracyjny, że może stanowić za całą ozdobę ściany nad łóżkiem. Wówczas przyda się dobry, sprawdzony sposób, aby wykończyć, a  przede wszystkim udekorować ten fragment sypialni.

Ściana za łóżkiem coraz częściej w projektach wnętrza traktowana jest jako podstawa aranżacji. Jej niecodzienne udekorowanie i wyróżnienie decyduje o charakterze całego pomieszczenia i nadaje projektowi efektownego wyrazu. Jakie mamy możliwości aranżacyjne? Co wybrać zamiast klasycznego malowania?

Materiał i wzór, który zagości na naszej ścianie, powinien być spójny ze stylem wnętrza. Owszem, ściana ma się wyróżniać, jednak ważny jest element nawiązania do całości – mówi Krzysztof Chaciej, przedstawiciel sklepu www.pixteria.pl - producenta fototapet, naklejek ściennych, plakatów i obrazów. Możemy na naszej ścianie wykorzystać drewno, które z pewnością nada wnętrzu przytulnego charakteru. Ciekawym i modnym rozwiązaniem są także miękkie panele ścienne, które mogą tworzyć formę praktycznego zagłówka łóżka. Za ich pomocą możemy również stworzyć pikowaną ścianę, która zapewni niezwykły klimat. Z kolei jeśli chcemy uzyskać surowy akcent dla całego pomieszczenia, pomyślmy o industrialnej ścianie z surowych cegieł. Weźmy pod uwagę także wzorzystą lub wyróżniająca się intensywnym kolorem tapetę.

Trafionym i modnym rozwiązaniem będzie również efektowna fototapeta, duży obraz lub naklejka ścienna. – Odpowiednim wzorem fototapety, np. hotyzontalnym widokiem, możemy nadać wnętrzu przestronności i powiększyć je optycznie. Co ważne, materiały, na których drukujemy produkty, są trwałe, a ich montaż bardzo łatwy – mówi Krzysztof Chaciej. Modnym rozwiązaniem jest także umieszczanie na ścianie tuż nad łóżkiem ulubionej sentencji. – Jeśli chcemy w ten sposób udekorować swoją sypialnię, warto zdecydować się na naklejkę ścienną, ponieważ wygląda ona bardzo efektownie – dodaje Krzysztof Chaciej.

Z kolei wybierając kolor ścian pomyślmy o tym, by tworzył efekt wyciszający – czekoladowe brązy, ale również zielenie, odcienie niebieskiego, żółtego czy pomarańczowego sprzyjają odprężeniu. Również pomieszczenia utrzymane w kolorach ziemi, takich jak ciepłe beże, delikatne szarości czy biel, znakomicie relaksują.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH