Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zdjęcie pomostu z widokiem na bezkresne jezioro optycznie powiększy wnętrze i nada mu niespotykanej głębi. Fot. Dekornik.

Zdjęcie pomostu z widokiem na bezkresne jezioro optycznie powiększy wnętrze i nada mu niespotykanej głębi. Fot. Dekornik.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lis 2015 11:34 (aktualizacja: 13 lis 2015 11:31)

Ściany w sypialni. 15 pomysłów na tapetę

Jak urządzić sypialnię trendy i nietypowo? Najlepiej tapetą z zapierającym dech widokiem lub najmodniejszym w sezonie motywem.

Dekorowanie jednej ściany w sypialni tapetą, naklejkami lub tkaniną, bądź malowanie jej na inny kolor niż reszta ścian, to trend modny i niezwykle popularny. Dzięki temu sypialnia zyskuje niepowtarzalny klimat. Dzięki tapecie możemy sypialnię spersonalizować, umieścić na ścianie wzory, które oddają nasz styl, charakter lub pasje. To także świetny pomysł do nadania jej męskiego lub kobiecego wyrazu.

Jednymi z najmodniejszych tapet są wizualizacje, przedstawiające panoramę wielkiego miasta. Najpopularniejsze panoramy to Nowy Jork, San Francisco czy Londyn. Przedstawiające oświetlone milionem świateł, nocne miasto wprowadzą do sypialni stylowy klimat, zaś wykonane w wersji czarno-białej lub sepii nadadzą jej nostalgicznej elegancji. 

Fototapeta to także doskonały środek do optycznego powiększenia małej sypiali. Dla uzyskania efektu głębi warto sięgnąć po obrazy przedstawiające krajobrazy znajdujące się w oddali, zamglony pomost, który dokądś wiedzie lub motyw drogi. Równie ciekawym rozwiązaniem do małych wnętrz będą także tradycyjne tapety w pionowe paski lub z motywem cienkich, wysokich drzew. Taki rodzaj dekoracji ściany optycznie ją wydłuży, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyglądało na wyższe.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA