Sypialnia z łazienką tworzą otwartą, wspólną przestrzeń, której nie dzielą żadne ściany. Obie strefy urządzono zarówno w tej samej stylistyce, jak i w palecie barw. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Sypialnia z łazienką tworzą otwartą, wspólną przestrzeń, której nie dzielą żadne ściany. Obie strefy urządzono zarówno w tej samej stylistyce, jak i w palecie barw. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
01 kwi 2015 09:22

Sypialnia z łazienką. Sprawdzone pomysły na aranżacje

Sypialnia z łazienką to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które w nowoczesnych domach staje się standardem. Zobaczcie, jak można urządzić tę przestrzeń.

Spora część projektowanych obecnie domu, o ile tylko pozwala na to metraż, uwzględnia łazienkę położoną w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni. O ile jeszcze 10 lat temu „prywatna” toaleta była luksusem, dziś staje standardem.

Sypialnia powiększona o pomieszczenie z wanną czy prysznicem może być więc prawdziwą strefą relaksu, a zarazem wygodnym rozwiązaniem dla gospodarzy oraz reszty domowników. Łazienka zlokalizowana bezpośrednio przy sypialni zapewnia bowiem większą intymność. Ponadto sprawdza się, gdy właściciele prowadzą nieuregulowany tryb życia – późny prysznic w prywatnej łazience nie obudzi śpiących dzieci.

Wnętrze dostosowane do potrzeb

O ile łazienka ogólnodostępna powinna mieć uniwersalny charakter, o tyle pomieszczenie prywatne warto dostosować do potrzeb właścicieli. Dotyczy to zarówno względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. W takim wnętrzu możemy sobie pozwolić na dwuosobową wannę z hydromasażem, czy ogromne lustro blisko prysznica. Wszystko zależy od pomysłowości i oczywiście metrażu pomieszczenia, jakie mamy do dyspozycji.

Pamiętajmy o wentylacji

Projektując sypialnię z łazienką skupiamy się głównie na praktycznym wyposażeniu jednak nie można zapomnieć o wentylacji. Chociaż jest ona niewidoczna - to jednak jest niezastąpiona w prawidłowym współistnieniu pomieszczeń, gdzie w jednym z nich jest dużo wilgoci, a w drugim – mnóstwo miękkich tkanin. Wentylator usunie nadmiar pary wodnej, dzięki czemu sypialnia pozostanie ciepła, sucha i przytulna.

Warto zainwestować także w  szczelne drzwi o dobrych właściwościach akustycznych, dzięki którym szum wody spod prysznica nie obudzi osoby śpiącej w sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH