Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, a aranżacja wnętrza na to pozwala, telewizor powinien znaleźć się na wysokości oczu. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, a aranżacja wnętrza na to pozwala, telewizor powinien znaleźć się na wysokości oczu. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 19 marz 2015 11:36 (aktualizacja: 20 marz 2015 09:51)

Telewizor w sypialni: pomysły architektów na aranżację

Telewizor w sypialni to wygodne rozwiązanie, na które pozwala sobie coraz więcej osób. Jak go zaaranżować by było ładnie i funkcjonalnie? Zobaczcie nasze propozycje.

Chyba każdemu chociaż raz zdarzyło się zasnąć na kanapie przed telewizorem. Aby uniknąć takich sytuacji można zafundować sobie telewizor w sypialni. Rozwiązanie pozwoli na oglądanie filmów w wygodnym łóżku, a gdy poczujemy senność, wystarczy jeden przycisk pilota by przenieść się ze świata filmu do krainy Morfeusza.

Najprostszym sposobem na aranżację telewizora w sypialni jest ustawienie go na szafce RTV. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać odpowiednio wysoki mebel, by telewizor znajdował się na wysokości oczu. W tej roli doskonale sprawdzi się też komoda, która znajduje się praktycznie w każdym pokoju sypialnym. Do takiej aranżacji najlepiej wykorzystać sprzęt niewielkich rozmiarów.

Modnym i praktycznym rozwiązaniem jest powieszenie ekranu na ścianie. Montaż odbiornika telewizyjnego na uchwycie to rozwiązanie niedrogie, bardziej odpowiednie dla telewizorów o dużych gabarytach. Taka aranżacja pozwala uzyskać więcej wolnej przestrzeni do zagospodarowania, jak również uczyni monitor niedostępnym dla dzieci. Montaż uchwytów RTV jest stosunkowo prosty i zazwyczaj sprowadza się do umiejętności obsługi wiertarki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA