Kwiatki to sprawdzony motyw w kobiecej sypialni. Drobne nadadzą wnętrzu delikatności, zaś duże zdecydowanego charakteru. Fot. Zara Home.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kwiatki to sprawdzony motyw w kobiecej sypialni. Drobne nadadzą wnętrzu delikatności, zaś duże zdecydowanego charakteru. Fot. Zara Home.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
21 marz 2016 11:39

Wiosenna sypialnia. Urządź ją w pięknych kolorach

Warto zaprosić wiosnę do sypialni i nadać jej świeżości po zimie. Tym bardziej, że można to zrobić przy niewielkim nakładzie finansowym. Zobacz jak!

Postaw na kolor

Zimowa aura opiewała w biele i szarości, dlatego na wiosnę nasze organizmy są spragnione żywych kolorów. Mocne barwy dodatkowo pobudzą nie tylko ciało ale i umysł. Dlatego przygotowując się na nadejście wiosny koniecznie należy zainwestować w kolor. Ściany w sypialni można przemalować na zielono lub żółto, a jeśli nie chcemy aż tak drastycznie ingerować w pokój sypialniany, wystarczy zmienić narzutę i poduszki na mocno kolorowe. To również idealna pora na ozdoby z drewna. Wystarczą kawałki drewnianych deseczek, które po pomalowaniu bejcą, zamienią się w oryginalną ozdobę ściany.

Naturalny materac

W tym czasie warto również przeprowadzić gruntowne porządki w sypialni i przyjrzeć się podłożu snu – czyli materacowi. Produkty piankowe warto odwrócić na drugą stronę, a kiedy mamy możliwość zdjęcia pokrowca – koniecznie należy go wyprać. Jeśli materac ma więcej niż 10 lat to najwyższy czas pomyśleć o jego wymianie. Doskonałym rozwiązaniem będą materace o naturalnym wypełnieniu. Na rynku dostępne są materace z popularnego kokosa, lub też wykonane w 50% z naturalnych olejów roślinnych.

Optymistyczne dodatki

Nie od dziś wiadomo, że wygląd wnętrza tworzą oryginalne dodatki. Dlatego wiosną w sypialni nie może zabraknąć naturalnych kwiatów, których obecność wpływa na jakość powietrza we wnętrzu oraz walory estetyczne. Dobrze jest wpuścić również do sypialni więcej światła. Ciężkie, zimowe zasłony i rolety warto zastąpić lekkimi i zwiewnymi tkaninami, które pozwolą na wejście do sypialni pierwszych promieni wiosennego słońca. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH