Beżowa ściana kolankowa oraz delikatna tapeta na ścianie w połączeniu z  jasnymi tkaninami tworzą przytulną sypialnię . Proj. Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Beżowa ściana kolankowa oraz delikatna tapeta na ścianie w połączeniu z jasnymi tkaninami tworzą przytulną sypialnię . Proj. Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
20 lut 2014 05:44

Wybieramy kolor ścian w sypialni. Neutralne barwy – inspiracje

Sypialnia powinna być najbardziej komfortowym miejscem w domu. Aby stworzyć klimat i warunki do odpoczynku powinniśmy zadbać o wiele czynników. Jednym z nich jest kolor-ma niezwykłą siłę, wpływa na nasze samopoczucie i nastrój.

Szarości, delikatne beże i neutralne barwy dobrze sprawdzą się w sypialniach. Stwarzają przyjemną atmosferę, zapewniają spokój , wytchnienie. Spokojne, stonowane barwy nie rozpraszają, sprzyjają odpoczynkowi, wyciszeniu.

Neutralne kolory stanowią we wnętrzach klasyczne tło, które nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki nim możemy tworzyć stonowane kompozycje, wykorzystując delikatne zmiany odcieni barw. Jeśli uznamy spokojne barwy za zbyt monotonne, możemy ożywić wnętrze kolorowymi akcentami. W towarzystwie barw neutralnych dobrze wygląda praktycznie każdy kolor. W połączeniu z mocniejszym dodatkami  lub kontrastowymi kolorami w łatwy i szybki sposób możemy uzyskać ciekawe wnętrze. Spokojne, stonowane barwy wzmacnia we wnętrzach odbiór intensywnych kolorów.

Neutralne barwy dobrze sprawdzą w połączeniu ze wszystkimi stylami wystroju wnętrz. Chłodne szarości podkreślą klimat wnętrzach nowoczesnych, gdzie dominują proste, oszczędne formy. Ciepłe odcienie beży, delikatne szarości wnętrz klasycznych wprowadzą do wnętrza ponadczasową harmonię i elegancję. Jasne barwy powiększają optycznie przestrzeń, sprawią ,że nawet niewielka sypialnia stanie się bardziej przestronna.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH