• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
03 lut 2014 05:31

Wybór drzwi do sypialni – pełne czy przeszklone?

Drzwi w sypialni powinny nam zapewniać ciszę i prywatność. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć od naszych indywidualnych upodobań i potrzeb. Do wyboru spośród wielu modeli mamy drzwi pełne oraz z przeszkleniami.

Przez drzwi pełne światło nie będzie przenikało z innych pomieszczeń. Drzwi pełne należą do bardziej dźwiękoszczelnych. Warto je zastosować gdy zależy nam na podwyższeniu izolacyjności akustycznej. Warto je wybrać jeśli np.nasza sypialnia sąsiaduje z salonem w którym toczy się życie rodzinne a domownicy do późna oglądają telewizję.

Drzwi z przeszkleniami pomogą nam delikatnie doświetlić wnętrze. Ich zaletą jest to, że optycznie powiększają przestrzeń, nie przytłaczają małych wnętrz. Jeśli zależy nam na prywatności, przeszklenia można wykonać np. z mlecznego szkła.

Pamiętajmy, że drzwi powinny pasować do ogólnej aranżacji wnętrza. Jeśli mamy sypialnię utrzymaną w minimalistycznym stylu wybierzmy drzwi o oszczędnej formie.Do wnętrz klasycznych będą pasować drzwi dekorowane np. z frezowanymi listwami.

Białe drzwi okleinowe Bianco Sati utrzymane w minimalistycznym stylu. Metalowa klamka Quanta dopełnia prostą, elegancką formę.

Fot. Invado.
Fot. Invado.

Drzwi z kolekcji ARCO Alu to połączenie naturalnego rysunku drewna i aluminiowego dekoru oraz przeszkleń.

Fot. POL SKONE.
Fot. POL SKONE.

Drzwi Porta Kocept pozwolą na przenikanie delikatnego światła z innych pomieszczeń. Dostępne w wielu kolorach oklein.

Fot.Porta.
Fot.Porta.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Karolina, 2016-09-01 10:27:46

  W przypadku mieszkania z kimś niekoniecznie musimy wybierać przecież drzwi pełne. Mogą mieć przeszklenia, byle tylko nieprzepuszczające obrazu, a jedynie światło.
 • Paula, 2016-06-30 11:24:42

  Ja nie jestem fanką drzwi przeszklonych, zawsze mam wrażenie, że zabierają mi prywatność.
 • meblonista.pl, 2014-02-13 15:41:23

  Wg mnie jeżeli mieszkamy sami, to możemy wybrać wersję przeszkloną, ale jeżeli dzielimy z kimś mieszkanie, albo mamy dzieci, to polecam wersję pełną, koniecznie z możliwością zamknięcia drzwi :)

POLECAMY W SERWISACH