Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot.Hillarys Blinds & Shutters.

Fot.Hillarys Blinds & Shutters.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 07 marz 2014 05:03

Żaluzje - pomysł na aranżację okna w sypialni

Jedną z wielu możliwości aranżacji okna w sypialni jest zastosowanie żaluzji. Dzięki nim w łatwy sposób możemy regulować ilość i natężenie światła we wnętrzu.

Żaluzje stanowią dobrą ochronę przed intensywnymi promieniami światła, dlatego często możemy spotkać je we wnętrzach mieszkań położonych w krajach o gorącym klimacie. Dzięki swojej przewiewnej konstrukcji gwarantują prawidłowy obieg powietrza. Dobrze sprawdzą się również w nieco chłodniejszym klimacie, tworząc ciekawą aranżację okna.

Klasyczne żaluzje to poziome listewki połączone ze sobą, regulowane dzięki mechanizmowi za pomocą którego możemy w łatwy sposób zmienić kąt ułożenia listewek. Żaluzję mogą być wykonane między innymi z drewna, aluminium, tkaniny. Różna może być grubość poszczególnych listewek – od wąskich do mających nawet  kilka centymetrów. Żaluzje ułatwiają regulowanie ilości i natężania światła  w sypialni, a w ciągu dnia mogą zapewnić całkowite zacienienie wnętrza. Drugim rodzajem są żaluzje pionowe. Wykonane zazwyczaj  z pasów usztywnionej tkaniny, często spotykamy w biurach lub nowoczesnych wnętrzach. 

Tak jak każda dekoracja okien, żaluzja stanowi ważny akcent w sypialni. Zadbajmy o właściwy dobór koloru, materiału, faktury. W zależności od rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane możemy czyścić na sucho lub mokro, na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów ułatwiających czyszczenie. Żaluzje w małym stopniu powodują unoszenia się kurzu we wnętrzu, dlatego często polecane są alergikom.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA