Czarna ściana za łóżkiem stanowi idealne tło dla nowoczesnego łóżka z drewnianym zagłówkiem. Projekt: Luiza Jodłowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Czarna ściana za łóżkiem stanowi idealne tło dla nowoczesnego łóżka z drewnianym zagłówkiem. Projekt: Luiza Jodłowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
14 paź 2015 09:53

12 pomysłów na ścianę za łóżkiem

We wnętrzu sypialni detal ma znaczenie. Zobaczcie piękne pomysłów architektów na udaną aranżację ściany za łóżkiem.

Ściana w sypialni może być nie tylko tłem dla aranżacji całego wnętrza, ale bardzo często nadaje mu ogólny styl oraz decyduje o jego charakterze. Sposobów na dekorację ściany za łóżkiem w sypialni jest wiele, które z nich są najciekawsze? Dekoracyjna tapeta, cegła, ozdobna tkanina - to tylko niektóre z najmodniejszych aktualnie pomysłów projektantów. 

Dekorację ściany nad łóżkiem warto dopasować do ogólnej stylistyki wnętrza. Jeśli nasz pokój nocny utrzymany jest w nowoczesnym stylu, tapeta z lekkim, sielskim motywem kwiatowym raczej nie wpasuje się w jego klimat. Wówczas warto postawić na modne, paski lub wzory geometryczne, które stworzą spójną całość z nowoczesną aranżacją. We wnętrzach nowoczesnych świetnie sprawdzą się również proste zagłówki pikowane, które nadadzą przestrzeni odrobinę elegancji. Coraz częściej, zagłówek będący elementem łóżka, przechodzi w dekorację całej ściany, która staje się wówczas elementem nadającym styl całej sypialni. 

Inną modną, dekoracyjną opcją ściany za łóżkiem jest fototapeta. Taka dekoracja wywołuje efekt iluzji, a także wnosi do wnętrza poczucie przestronności. Coraz większą popularnością we pomieszczeniach sypialnianych cieszy się cegła. Umiejętnie użyta nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i sprawia, że jest ono bardziej przytulne. Dzięki różnorodnej strukturze i bogatej kolorystyce może być ozdobą sypialni zaaranżowanej zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. 

Zobaczcie modne pomysły projektantów na ścianę za łóżkiem. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Lena, 2015-10-21 18:02:45

    Ja mam strukture Velluto z magnata właśnie na ścianie gdzie stoi łóżko, wygląda to naprawdę ciekawie.
  • Momo, 2015-10-21 11:01:39

    Dobrym rozwiązaniem jest położenie struktury Velutto o strukturze aksamitu.

POLECAMY W SERWISACH