Ciekawie zaścielone łóżko to nie tylko różnorodne poduszki i kontrastujące tkaniny. Komplet pościeli w jednym stylu również stworzy w sypialni ciekawą aranżację. Fot. House of Bath.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Ciekawie zaścielone łóżko to nie tylko różnorodne poduszki i kontrastujące tkaniny. Komplet pościeli w jednym stylu również stworzy w sypialni ciekawą aranżację. Fot. House of Bath.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
04 lis 2015 12:48

Ciepła sypialnia - pomysły na piękną pościel

Pięknie ubrane łóżko będzie ozdobą całej sypialni. Pościel bowiem nie służy tylko do spania, ale i do podziwiania.

Pościel w sypialni ma nie tylko za zadanie otulać nas podczas snu. To również wspaniały rodzaj dekoracji. Elegancko zaścielone łóżko, usłane poduszkami czy pięknie wyszywaną narzutą sprawi, że przestrzeń nabierze charakteru.

Aby łóżko prezentowało się jak ze zdjęcia kolorowego czasopisma, należy wyposażyć je w dwie narzuty bądź narzutę i efektowny koc oraz koniecznie dużą ilość poduszek. Pościel, pod którą śpimy chowamy do szafy lub do szuflady pod łóżkiem, a jeśli nie mamy na nią osobnego miejsca, koniecznie dobrze wygładzamy i formujemy tak, by nie wystawała spoza materaca. Następnie na łóżko kładziemy narzutę. Przy zagłówku układamy poduszki, sugerując się kolejnością - od największej do najmniejszej. Jeśli większość poduszek jest w tym samym rozmiarze, warto na przód wysunąć te z najładniejszą poszewką lub kontrastującą z kolorem narzuty. Poduszki dobrze prezentują się ułożone prosto lub pod skosem. Ciekawym rozwiązaniem jest także ułożenie ich w tzw. artystycznym nieładzie.

Druga narzuta lub koc służy do ułożenia w dolnej części materaca. Można ją ułożyć w wąski pas i przełożyć w poprzek materaca lub zaścielić nią narzutę, jednak nie całkowicie, ale na tyle, aby ta dolna wystawała spod górnej. Koc warto "rzucić" na łóżko, aby leżał w lekkim nieładzie. Jeśli zaś wolimy uporządkowane aranżacje, można go złożyć w kostkę i położyć na brzegu łóżka. Warto, aby jego kolorystyka była odmienna od narzuty, ale nawiązywała jednocześnie do barw, jakie widnieją na poduszkach. Tak ułożony koc czy narzuta przełamią kolory i nadadzą dekoracji łóżka energii. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kamila, 2018-02-10 11:54:45

    Sama pościele lóżko

POLECAMY W SERWISACH