Ścianę nad łóżkiem w całości wykończono panelami drewnopodobnymi w czekoladowym kolorze. Dzięki temu, minimalistyczny wystrój zyskał ciepły wygląd. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ścianę nad łóżkiem w całości wykończono panelami drewnopodobnymi w czekoladowym kolorze. Dzięki temu, minimalistyczny wystrój zyskał ciepły wygląd. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
12 paź 2015 10:18

Drewno w sypialni. 12 pomysłów na przytulne wnętrze

Drewno ma niezwykłą moc. Ociepla wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny klimat. Sprawdź jak pięknie prezentuje się w sypialni.

Drewno wprowadza do aranżacji wnętrz ciekawy oraz klimatyczny efekt. Co prawda ściany z drewna ciągle kojarzą się z lakierowaną boazerią, która dawniej była wątpliwym synonimem luksusu, jednak projektanci patrzą na nie w tej chwili świeżym wzrokiem. Najmodniejsze pochodne drewna w nowszym wydaniu nie mają się więc czego wstydzić. Lakierowane czy woskowane deski pięknie łagodzą aranżację. Sprawiają, że prezentuje się nastrojowo i znacznie cieplej. W takim wnętrzu możemy w pełni odpocząć. 

Ważną zaletą drewna jako materiału wykończeniowego jest bogactwo faktur, wzorów i kolorów, które sprawia, że można je dopasować do stylistyki różnych pomieszczeń. Ściany obłożone fornirem lub panelem drewnopodobnym są trwałe, solidne i prezentują się świetnie zarówno w nowoczesnej, jak i bardziej tradycyjnej stylizacji. Surowe deski położone na ścianach, pozwolą nam uzyskać efekt nowoczesnego wnętrza. Natomiast w połączeniu z zimnym odcieniem szarości betonu, stworzymy „fabryczny” wystrój, z modnych ostatnio loftów. 

Inną zaletą drewna jako materiału ściennego jest jego plastyczność - płytami fornirowanymi bez problemów wykańcza się powierzchnie łukowe ścian, krawędzie wnęk oraz zaokrąglone cokoły. Możemy nimi też wizualnie „scalić” ścianę z innymi elementami wnętrza, np. podłogą, drzwiami czy frontami mebli.

Więcej ciekawych rozwiązań znajdziecie w dzisiejszej galerii. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH