Białe wnętrze z dużymi oknami efektownie ocieplają meble z rattanu. Ciekawym urozmaiceniem aranżacji są turkusowe stoliki nocne w stylu retro. Lekkości dodają natomiast zwiewne firanki. Fot. Maison du Monde.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Białe wnętrze z dużymi oknami efektownie ocieplają meble z rattanu. Ciekawym urozmaiceniem aranżacji są turkusowe stoliki nocne w stylu retro. Lekkości dodają natomiast zwiewne firanki. Fot. Maison du Monde.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
13 kwi 2015 11:11

Jasna sypialnia. 15 sprawdzonych pomysłów na piękne wnętrze

Wykorzystanie bieli w aranżacji sypialni pozwoli wprowadzić do niej światło oraz powiększyć ją wizualnie. To także prosty sposób na to, jak sprawić, by była zawsze modna.

Kreacja jasnej, harmonijnej aranżacji jest znacznie mniej skomplikowana niż wystroju, w którym  dominują intensywne barwy. Szczególnie, gdy bazujemy na bieli. W tym też kolorze powinien być trzon aranżacji, czyli ściany oraz meble - lub przynajmniej większość z nich. Mając do dyspozycji taką podstawę możemy swobodnie dobierać dodatki, którymi ukształtujemy charakter naszej sypialni. A możliwości jest naprawdę wiele. 

Aranżacja sypialni bazująca na bieli jest bardzo uniwersalna, gdyż doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi kolorami. Dzięki temu szybki szybko i bez dużych nakładów finansowych może nadać jej zupełnie nowy charakter. 

Używając elementów w jasnych, pastelowych odcieniach subtelnie ożywimy wystrój sypialni. Mocne akcenty kolorystyczne, preferowane w ograniczonej ilości, dodadzą wnętrzu klasy, szyku i elegancji.

Kreując przestrzeń z dominacją bieli będziemy mieli pewność, że będzie ono modne przez wiele lat, gdyż kolor ten jest niezmiennie na topie. Ponadto potrafi dodać powierzchni cennych centymetrów, dlatego powinien być bazą w małych sypialniach. Barwa ta jest polecana także do zaciemnionych pomieszczeń, do których wpada mało słońca. 

Biel jest jest bardzo efektowna jednak należy pamiętać, że wygląda pięknie tylko wtedy, gdy jest nienagannie czysta. Dlatego też decydując się na dużą ilość jasnych powierzchni w sypialni musimy być przygotowani na częste pranie i sprzątanie.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Ramzes1981@onet.pl, 2018-01-23 21:41:52

  Jaka cena sypialni lustrzanei
 • Ramzes1981@onet.pl, 2018-01-23 21:41:32

  Jaka cena sypialni lustrzanei
 • Ekspert Sztukaterii WMB, 2015-04-14 10:20:21

  Pięknie zaaranżowane sypialnie. Dodatkowa dekoracja ścian sztukaterią, w niektórych z przedstawionych wnętrz, podkreśla elegancki styl sypialni. Sprawdza się w klasycznych, bardziej dekoracyjnych, jak i tych nowoczesnych, prostych wnętrzach,

POLECAMY W SERWISACH