Efekt romantycznego wnętrza zapewnią nam pastele. Pudrowy róż, rozbielona zieleń czy lilia wprowadzą do wnętrza atmosferę błogiego spokoju, pobudzając wyobraźnię i sprzyjając regeneracji. Fot. Marks&Spencer.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Efekt romantycznego wnętrza zapewnią nam pastele. Pudrowy róż, rozbielona zieleń czy lilia wprowadzą do wnętrza atmosferę błogiego spokoju, pobudzając wyobraźnię i sprzyjając regeneracji. Fot. Marks&Spencer.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
25 cze 2015 12:55

Kolor w sypialni: tak ożywisz wnętrze

Zastanawiasz się, jak odmienić wystrój sypialni? Wprowadź do niej kolorowe, radosne elementy wyposażenia.

Jasna sypialnia jest praktyczna i sprzyja wypoczynkowi, jednak z czasem taka aranżacja może stać się nudna. Szybką i efektowną zmianę wyglądu zagwarantują nam kolorowe dodatki.  Rozmiar metamorfozy zależy od intensywności barw oraz ilości ożywczych detali.

Małe czy duże?

Kolor najlepiej jest wprowadzać do sypialni stopniowo, używając np. niewielkich dodatków. Sprawdzą się poduszki dekoracyjne, kolorowa pościel czy obraz na ścianie. Można też zafundować sobie designerski stolik nocny czy fotel w odcieniu kontrastującym z aranżacją.

Kolorowe ściany

Bardziej odważni mogą pokusić się o kolor w większym formacie. Znakomitym tłem dla neutralnych mebli o wybarwieniu drewna będą ściany w intensywnej tonacji. Na początek możemy pomalować jedną ścianę, a gdy stwierdzimy, że dobrze czujemy się z tą barwą – również resztę wnętrza. Szybkim i bardzo efektownym sposobem na metamorfozę wnętrza jest kolorowa fototapeta lub tapeta. Tą pierwszą dekorujemy zaledwie jedna ścianę lub jej fragment, natomiast drugą dekoracją – możemy okleić całe wnętrze.

Urok pasteli

Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z kolorem w sypialni, powinniśmy korzystać z jasnych tonacji błękitów, zieleni czy fioletów. Barwy te przynoszą wyciszenie i pomagają się zrelaksować, a co za tym idzie – pomagają zasnąć. Bardziej optymistyczny efekt zapewnią nam pastele. Pudrowy róż czy rozbielony pomarańcz wprowadzają do wnętrza atmosferę błogiego spokoju, pobudzając wyobraźnię i sprzyjając regeneracji.

Coś dla odważnych

Znacznie bardziej odważnym pomysłem będzie zastosowanie w sypialni czerwieni, która pobudza zmysły oraz kreuje romantyczny nastrój. Charakter wnętrza podkreśli także granat, majestatyczny fiolet czy ciemne szarości. Mocne, zdecydowane kolory nadają wnętrzu szyku, jednak trzeba stosować je z umiarem by nie przytłoczyć wnętrza i nie zniszczyć spokojnej aury.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH