Aby zwiększyć szanse na kolorowe sny, warto wyposażyć sypialnię w kolorową pościel. Pomarańczowa pościel nie tylko pięknie wygląda, ale i ożywia zmysły. Fot. Tchibo.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Aby zwiększyć szanse na kolorowe sny, warto wyposażyć sypialnię w kolorową pościel. Pomarańczowa pościel nie tylko pięknie wygląda, ale i ożywia zmysły. Fot. Tchibo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
21 maj 2015 13:05

Kolor w sypialni: znajdź swoją inspirację

Ciepłe miesiące obfitują w żywe kolory, świeże zapachy i słodkie smaki. Zobaczcie, jak wykorzystując wiosenną kolorystykę stworzyć piękną, lekką aranżację sypialni.

Jakie kolory warto wprowadzić do sypialni? Na pewno żółty, który wywołuje w nas radość i pobudza do życia. Jest najjaśniejszym (oprócz bieli) kolorem, ponadto napawa optymizmem i dodaje pewności siebie. Komponuje się praktycznie z każdą aranżacją, spektakularnie ożywia ciemne, zimne wnętrza sprawiając, że wydają się cieplejsze.

Romantyczną aurę wykreują natomiast różowe dodatki i dekoracje. Kolor ten szczególnie pasuje do osób spragnionych miłości, pewnych siebie i lubiących ryzyko, dlatego dość często pojawia się w sypialniach kobiet. Radosne emocje wzbudza także kolor pomarańczowy. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania i podnosi poczucie własnej wartości, dlatego dobrze jest zaprosić ten go do wnętrza, które służy odpoczynkowi i regeneracji sił.

Chyba nie ma bardziej odprężającej barwy niż zieleń. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa, które wpływają na zdrowy, spokojny sen. Zalecany jest osobom mającym problemy z zasypianiem. Podobne działanie ma również niebieski i większość jego odcieni. Wskazany jest dla osób wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Do aranżacji sypialni wnosi lekkość i świeżość sprzyjającą odpoczynkowi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH