Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tafla lustra, rozciągająca się od podłogi po sufit sprawia, że wnętrze wydaje się wyższe. Ponadto odbija się w niej biała ściana, dodatkowo rozjaśniając subtelną aranżację. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Tafla lustra, rozciągająca się od podłogi po sufit sprawia, że wnętrze wydaje się wyższe. Ponadto odbija się w niej biała ściana, dodatkowo rozjaśniając subtelną aranżację. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 02 kwi 2015 09:35 (aktualizacja: 08 kwi 2015 08:39)

Lustro w sypialni. Tak można je wykorzystać

Lustro doskonale sprawdzi się nie tylko w łazience czy w holu. Będzie również świetnym elementem dekoracyjnym w sypialni.

Połyskująca tafla najczęściej występuje w formie toaletki, która gościła w sypialni już setki lat temu. We współczesnych wnętrzach lustro nierzadko zajmuje fragment płaszczyzny ściany, rozciągając się od podłogi aż po sufit. Doskonale sprawdzi się przy stoliku nocnym - nie zobaczymy swojego odbicia bezpośrednio z łóżka, natomiast gdy lekko się wychylimy - możemy się w nim przejrzeć. Lustrzaną taflę możemy wykorzystać także na drzwiach przesuwnych szafy lub oprawić w ramy i powiesić na ścianie czy ustawić na podłodze.

Jeśli wolimy wystrój nowoczesny lub wnętrza przytulne, lecz bez ekstrawagancji, oprawmy taflę w proste ramy wykonane z metalu lub drewna. Metalowe oprawy świetnie komponują się z minimalistycznymi meblami, a ponadto nie ulegają odkształceniu czy innego rodzaju deformacji. Wykorzystując ramy z drewna nadamy aranżacji ciepły, przytulny klimat. Oprawiając lustro w klasyczne, zdobione ramy, i uzupełniając je o kilka gustownych dodatków, możemy wykreować iście królewski wystrój sypialni.

Jednak wygląd naszego lustra, a przy tym i sypialni, możemy zmodyfikować nie tylko wkładając je w inne ramy. Sama lustrzana tafla może był w odcieniu błękitu, srebra, zieleni czy brązu, dlatego warto zaczerpnąć porady eksperta, by wybrać taflę idealną do wystroju sypialni.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA