Pomysł na nowoczesną sypialnię w bieli, wzbogaconą o szare elementy. Modne meble o wyrafinowanym kształcie oraz niewielka ilość dekoracji tworzą przestronną, modną aranżację. Fot. Go Modern Furniture.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Pomysł na nowoczesną sypialnię w bieli, wzbogaconą o szare elementy. Modne meble o wyrafinowanym kształcie oraz niewielka ilość dekoracji tworzą przestronną, modną aranżację. Fot. Go Modern Furniture.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
10 cze 2015 11:54

Modna sypialnia - porady i zdjęcia

Proste formy oraz dekoracje inspirowane naturą. Trzymając się tych wytycznych stworzysz modną i funkcjonalną aranżację sypialni.

Jasne, proste aranżacje z odrobiną drewna czy cegły to bez wątpienia najbardziej topowy trend sezonu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie inne stylizacje są niemodne.

Jaki styl wybrać? 

W ostatnich latach świat oszalał na punkcie surowego i naturalnego stylu skandynawskiego. Kierując się tym nurtem można zmienić sypialnię w kameralną enklawę, stanowiącą ucieczkę od zgiełku dużego miasta. Aby uzyskać efekt jak najbliższy oryginalnej stylistyce należy wprowadzić do wnętrza maksymalnie dużo bieli i jasnych odcieni naturalnego drewna. Taka aranżacja sprawdzi się szczególnie w małych i zaciemnionych wnętrzach, gdyż uzupełnia w ten sposób niedobór naturalnego światła.

Jeśli jednak wolimy wypoczywać w bardziej wyrafinowanym otoczeniu, warto urządzić sypialnię w stylu glamour. Proste formy, miękkie tapicerki, połyskujące powierzchni i dekoracyjne oświetlenie, to atrybuty stylu wyjątkowo lubianego przez kobiety. Sypialnia w tej stylistyce zyska nowoczesny wygląd z nutką luksusowego blasku.

Modne kolory

O tym, że biel to wyjątkowa barwa, świadczy także to, że stała się fundamentem wielu stylów w aranżacji wnętrz, chociaż w każdym z nich może odgrywać różną rolę. Jej elegancja i uniwersalność sprawiają, że znakomicie prezentuje się w każdym wydaniu. Niemniej praktyczna jest szarość. Za hit uznawany jest odcień betonu i jemu podobne, nawiązujący do industrialnej, surowej estetyki.

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się brązy, beże oraz subtelne pastele. Modny wygląd sypialni uzyskamy również dzięki zastosowaniu jednego, mocnego elementu w wyrazistym kolorze, np. czerwonym czy czarnym.

Odrobina natury

Od kilku lat drewno przeżywa prawdziwy renesans. Moda na stosowanie tego naturalnego materiału w nowoczesnych aranżacjach dawno już przekroczyła płaszczyznę podłogi. Panele czy deski o różnym wybarwieniu coraz częściej zdobią ściany nadając im ciepły, modny wygląd. Popularnym trendem są również ściany wyłożone cegłą. Wykorzystanie tego starego materiału budowlanego jako element dekoracyjny sypialni wprowadzi do niej loftowy klimat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH