Ciepły klimat tej uroczej sypialni to niewątpliwie zasługa drewna. Występuje ono w postaci mebli, ale też dekoracji. Projekt: Urszula i Jakub Górscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Ciepły klimat tej uroczej sypialni to niewątpliwie zasługa drewna. Występuje ono w postaci mebli, ale też dekoracji. Projekt: Urszula i Jakub Górscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
08 kwi 2015 09:17

Piękna, ciepła sypialnia. Zobacz wnętrza w beżach i brązach

Jak wyczarować piękną, przytulną sypialnię? Postaw na ciepłe odcienie beżów i brązów.

Chociaż niektórzy uznają beże i brązy za nudne, badania dowodzą, że dla większości osób są one niezwykle przyjemne w odbiorze. To naturalne kolory ziemi, dające poczucie stabilności, oparcia i ciepła.

Przytulne odcienie brązów i beżów oddziałują także na zmysły, dlatego tym bardziej sprawdza się w sypialni. Kojarzą się z rozpływającą w ustach czekoladą czy delikatną kawą ze śmietanką. Jaśniejsze tonacje budują harmonijny klimat i wypełniają wnętrze pozytywną energią. Otulają miękkością oraz pozwalają odpocząć od codziennego natłoku emocji i myśli. Ponadto są stosunkowo proste i bezpieczne w aranżacji. Doskonale współgrają z innymi barwami, stanowiąc idealną bazę do kolorystycznej zabawy oryginalnymi meblami czy dodatkami.

Spokojne beże czy brązy, stanowiące podstawę całej aranżacji, możemy ożywić praktycznie każdym kolorem - turkusem, zielenią, fioletem czy różem.

Pamiętajmy jednak, że ciemne, nasycone kolor najlepiej sprawdzą się w przestronnych sypialniach z dopływem dużej ilości naturalnego światła słonecznego. W mniejszych i zacienionych wnętrzach, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie mocnego odcienia w formie meble, np. łóżka czy wyrazistej komodzie. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH