Sypialnia jest przytulna i ciepła. Dzięki jasnym kolorom aranżacja jest również niezwykle lekka. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Sypialnia jest przytulna i ciepła. Dzięki jasnym kolorom aranżacja jest również niezwykle lekka. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
29 gru 2015 12:50

Piękna sypialnia. Najciekawsze wnętrza 2015 roku

Co było modne w 2015? Przypominamy najlepsze tegoroczne pomysły polskich projektantów na piękną aranżację sypialni.

Przyglądając się bliżej projektom śmiało można powiedzieć, że Polacy coraz większą uwagę przywiązują do tego jak wygląda ich sypialnia. Zakup i wybór konkretnych elementów wyposażenia jest zazwyczaj dokładnie przemyślany i poprzedzony wielogodzinnym przeglądaniem magazynów wnętrzarskich. Wszelkie decyzje jeśli chodzi o zmiany aranżacyjny podejmują, także zazwyczaj po konsultacjach z profesjonalnym doradcą.  

Jak więc urządzaliśmy nasze sypialnie w tym roku? Co było modne i na czasie. Która stylistyka cieszyła się największym powodzeniem i uwagą? Jakie meble kupowaliśmy najczęściej? Odpowiedz na te i inne pytania znajdziecie dziś w naszej galerii zdjęć, gdzie prezentujemy najciekawsze projekty polskich architektów wnętrz.

Jeśli moglibyśmy całość podsumować w kilku słowach, z pewnością użylibyśmy słów natura, drewno, uniwersalna biel i ciepły beż, ale też prostota, geometria oraz „przytulny” minimalizm betonu. Największym powodzeniem cieszyły się aranżacje zainspirowane stylistyką nowoczesną, czyli czyste w formie wnętrza z nutą romantyzmu, kojarzące się z lekkością i wolnością. Barwy białe, szare współgrają tu z łagodnością koloru beżowego. Tekstylia dające wrażenie ciepła na ścianie czy jako dekoracja okna, a także meble proste w formie i niezwykle wygodne, to uzupełnienie tego subtelnego wątku aranżacyjnego. 

Nasze sypialnie przekonują także, że coraz bardziej tęsknimy za materiałami tradycyjnymi w wyrazie. Porowate, piaskowate faktury, drewno o wyrazistych słojach na podłogach i ścianach czy też surowe w wyrazie materiały przypominające płótno ujawniają naszą coraz większą potrzebę kontaktu z naturą. 

Więcej "wnętrzarskich wspomnień" w dzisiejszej galerii zdjęć. 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH