Zegar ścienny Lorell. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Zegar ścienny Lorell. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 kwi 2017 10:37

Praktyczne dodatki: zegary ścienne i stojące

Stojące, wiszące w różnych rozmiarach, formach i barwach zegary wspaniale zdobią wnętrza domów. Dobrane zgodnie z indywidualnymi gustami doskonale ożywiają aranżację.

W jasne, spokojne aranżacje wnętrz znakomicie wpiszą się zegary ścienne w pastelowych kolorach. Prosta forma i łagodna barwa sprawią, iż nie będą one najbardziej widocznym elementem w pomieszczeniu, ale idealnym dopełnieniem całości, subtelną ozdobą ścian i funkcjonalnym detalem.

Pomysł na zegar ścienny

Świetnie nadają się na przykład do sypialni lub gabinetu, nie rozpraszają swą kolorystyką, a występujące w standardowych rozmiarach nie przytłaczają wielkością. Możemy wybrać model o wyraźnie zaznaczonej białej tarczy otoczonej przez różową, szarą lub miętową obudowę, która delikatnie wyodrębni go z otaczającego tła. Jeśli jednak chcielibyśmy, by nasz zegar zwracał uwagę wchodzących do wnętrza, zdecydujmy się na modele również o prostej formie, ale z większą obudową, w której zatopiona tarcza nie jest już najbardziej rzucającą się w oczy częścią urządzenia. Szara lub miętowa obudowa uzupełni spokojny wystrój, natomiast czarna podkreśli surową, minimalistyczną aranżację.

W wiosennych barwach

Dla tych, którzy nie boją się żywych kolorów, doskonałą propozycją będą zegary w radosnej tonacji. Rozjaśnią i rozweselą pomieszczenie, a dodatkowo dobrze będą komponować się z umieszczonymi w nim wielobarwnymi roślinami oraz dekoracyjnymi detalami. Takie zegary są idealne przede wszystkim do kuchni gdyż ich ciekawe, energetyzujące barwy pobudzają do działania, ale także do pokoju dziecinnego, gdzie znakomicie uzupełniają wystrój. Mogą to być na przykład modele, w których kontrastujące ze sobą kolory połączone zostały z interesującym kształtem obudowy, w sposób nierównomierny otaczającej tarczę - niebieska tarcza, jasnozielona obudowa i cyfry oraz wskazówki lub różowa tarcza i niebieska obudowa wraz z cyframi i wskazówkami. Inną grupę wesołych zegarów stanowią urządzenia w jednolitych, żywych barwach, w których zachowano idealne proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami. Pomarańczowe, niebieskie, różowe i zielone – wspaniale dekorują wnętrza, wprowadzają wiosenną atmosferę i wywołują uśmiech na twarzach przebywających w nich osób. Mobilizują do pracy i ocieplają domowe pomieszczenia.

Niezawodny pan budzik

Budzi nas każdego poranka z głębokiego snu lub podczas dnia z popołudniowej drzemki. Przypomina o czekających obowiązkach lub ważnych rodzinnych spotkaniach. Jego równomiernie tykanie pomaga zasnąć. Ten praktyczny zegar o niewielkich rozmiarach, zazwyczaj ustawiony na szafce nocnej, stoliku lub biurku powinien być zawsze pod ręką. Poza swoimi walorami funkcjonalnymi budzik może również znakomicie ozdabiać wnętrze. Do każdego stylu aranżacji doskonale pasować będą modele w jasnych barwach. Szara, mięta czy róż w zestawieniu z oryginalną formą zegara tworzą niezwykle estetyczną kompozycję. Obudowa w kształcie elipsy nadaje urządzeniu niepowtarzalnego uroku. Taki budzik dyskretnie podkreśli wystrój sypialni, salonu i gabinetu. Ułatwi zarówno poranne wstawanie jak i powrót do codziennej aktywności.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH