W kolekcji Wiosna 2015 od Zara Home można znaleźć wiele tekstyliów w stylu żeglarskim: poszewki na poduszki, pościel, prześcieradła i kapy, np. w typowe marynistyczne pasy. Cena poszewki dekoracyjnej z kompasem - 159 zł. Fot. Zara Home.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

W kolekcji Wiosna 2015 od Zara Home można znaleźć wiele tekstyliów w stylu żeglarskim: poszewki na poduszki, pościel, prześcieradła i kapy, np. w typowe marynistyczne pasy. Cena poszewki dekoracyjnej z kompasem - 159 zł. Fot. Zara Home.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
02 lut 2015 14:15

Sypialnia w stylu marynistycznym. Jak ją urządzić?

Styl marynistyczny we wnętrzu kojarzy się z bielą i błękitem, czyli kolorami zimy, ale także z nadchodzącą wiosną – poprzez lekkość i wodne nawiązania. Zobaczcie, jak pięknie w tym stylu można urządzić sypialnię.

Nawiązania morskie idealnie nadają się do sypialni, ponieważ oparte są na kojącej kolorystyce i naturalnych materiałach. Czasem naprawdę niewielkim nakładem można urządzić piękną marynistyczną sypialnię.

Biel i błękit
Głównie te barwy będą potrzebne, by wyczarować wnętrze z żeglarskimi nawiązaniami. Białe meble czy tekstylia znakomicie wyglądają w połączeniu z granatowymi i błękitnymi dodatkami, takimi jak dekoracyjne poduszki czy narzuty na łóżko. Tradycyjny marynarski wzór w granatowo-białe pasy czy paseczki powinien obowiązkowo znaleźć się w takiej sypialni, czy to na pościeli, zasłonach czy poduszce.

Sznur i płótno
Materiały nieodłącznie związane z żeglarstwem to płótno lniane i sznury, które na statkach wykorzystywane są do żagli i nie tylko. Te materiały niezwykle wdzięcznie będą też wyglądać w sypialni. Lniany, czy też wykonany z innego materiału baldachim, podwieszony nad łóżkiem za pomocą lin, będzie niezwykłą ozdobą, kojarzącą się z subtelnie muskanym przez wiatr żaglem na spokojnym morzu. Bibeloty z elementami sznura czy nawet pufy w całości z niego wykonane, na które można natknąć się w sklepach, także będą świetną ozdobą do marynistycznej sypialni.

Drewno i wiklina
Dawne statki i żaglowce, od których (m.in.) wywodzi się styl marynistyczny we wnętrzu, były oczywiście wykonane z drewna. Stąd w takich pomieszczeniach mnóstwo tego materiału – jasnego, surowego, lub ciemnego - bejcowanego. Drewniana podłoga, łóżko czy komoda z powodzeniem będą świetnie wyglądać wśród białych i błękitnych dodatków. Podobnie wiklina czy ratan – kosze z nich zrobione dodadzą sypialni żeglarskiego sznytu.

Pejzaż lub wzór na ścianie
Świetnym elementem, dzięki któremu łatwo można zaaranżować marynistyczną sypialnię, jest fototapeta. Statek pod pełnymi żaglami, morski pejzaż lub pasiasty wzór na ścianie za wezgłowiem łóżka wprowadzi do wnętrza marynistyczny styl i uczyni je wyjątkowym, relaksującym miejscem. Sklepy oferują wiele wzorów, które można wykorzystać do aranżacji „morskiej” sypialni. Do tego kilka drobnych dodatków w bieli lub błękicie, drewniane łoże i relaks na pełnym morzu lub plaży gotowy!

Kotwica i muszla
Wnętrze marynistyczne często pełne jest pięknych bibelotów. Świeczniki z imitującej sznur porcelany, niewielkie ozdobne kotwice, metolowe czy wiklinowe lampiony, wszelkiego rodzaju muszle, statki w butelkach czy duże modele żaglowców – takie dekoracje z powodzeniem można wykorzystać w żeglarskiej sypialni. Tutaj oczywiście wskazany jest umiar, żeby niepotrzebnie nie zagracić przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH