• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 maj 2011 12:13

Wiosna w sypialni

Wiosenna sypialnia jest ciepła i subtelna, to królestwo spokoju i wypoczynku. Dlatego kolory wprowadzamy z wyczuciem – na czasie są delikatne pastele, rozbielone róże i amaranty, ożywione wiosennymi akcentami.

Krok 1 - Bądź naturalny

W wiosennej sypialni królują naturalne materiały i kolory. Drewniane meble mają wyraźne usłojenie, współgrają z nimi ekologiczne w stylu dodatki i tkaniny w różnych odcieniach różu i fioletu.

Sypialnię Amato charakteryzuje nowoczesna linia wzornicza, opierająca się na materiałach naturalnych – drewnie olchowym oraz okleinie naturalnej z orzecha amerykańskiego oraz anegre. Uzyskano dzięki temu efekt 2 kolorów, z wyraźnie zaakcentowanym usłojeniem drewna orzechowego. Cena: łóżko 160 – ok. 1.399 zł, szafa – ok. 2.799 zł, Bogatti.

Bogatti
fot. Bogatti

Pościel Kaiku z wiosennym wzorem brzóz. Cena: ok. 400 zł (na zamówienie). Marimekko/Moomo.

Marimekko/Moomo
fot. Marimekko/Moomo
Pamiętajmy o szczegółach
' title=
Wiosna daje wiele możliwości, zarówno kolorystycznych, stylowych jak i materiałowych. Nawet unikając uporczywych remontów wciąż możemy poeksperymentować i zaszaleć lub spokojnie i subtelnie wprowadzić wiosenny nastrój do naszego domu. Aby nadać świeży charakter sypialni, warto posłużyć się tkaninami, dekoracjami, tapetami, materiałami obiciowymi – a przede wszystkim kolorem. Ożywczą metamorfozę sypialni najprościej przeprowadzić, wykorzystując dobrodziejstwo tapet. Wybierzmy tę w duże roślinne wzory, przyciemnione ziemistymi barwami. W zestawieniu z pastelowym, rozmytym pomarańczem ścian to niezwykle inspirujący zestaw tej wiosny. Dla mniej odważnych propozycja delikatnej kremowej barwy z różnorodnością zastosowanych faktur (tapeta, dywan), a wszystko przełamane gołębimi dodatkami. Subtelne kolory wprowadzą do wnętrza świeżość i porządek. Planując odświeżenie naszej sypialni, pamiętajmy o szczegółach. Nawet niewielkie zmiany, takie jak nowa narzuta na łóżko czy lampka nocna powinny być spójne i posiadać wspólny mianownik w postaci koloru, wzoru czy materiału. Najmodniejsze trendy sezonu nie pomogą naszym wnętrzom, gdy pominiemy zasady dobrego smaku, które – niezależnie od nadchodzącej pory roku – zawsze są na czasie.
Agata Jodczyk, architekt, stylistka Dobrze Mieszkaj

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH