Zobacz galerię [8 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
18 lut 2014 05:26

Zdrowy sen - wybierz poduszkę odpowiednią dla siebie

Śpisz na boku, plecach czy może na brzuchu? Sen każdego z nas jest sprawą indywidualną. Zadbajmy o odpowiedniu dobór i dopasowanie poduszki do pozycji w której najczęściej śpimy.

Niektórzy nie zasną na plecach, inni na brzuchu. Czy w swoim łóżku masz poduszkę, która gwarantuje pełen komfort snu? W łóżku spędzamy dużą część naszego życia. Dobry sen jest podstawą naszego zdrowia, więc warto zadbać aby przez te kilka godzin dziennie nasze ciało mogło w pełni wypocząć. Na dobry i zdrowy sen wpływa wiele czynników, jednym z nich jest odpowiedni dobór poduszki. Dobra poduszka to taka na której śpi się po prostu wygodnie. Podpiera nasz kręgosłup, jest elastyczna i dopasowana do pozycji w której najczęsciej śpimy. Źle dobrane poduszki powodują napięcie mięśni i bóle po przebudzeniu.

Jeśli śpisz na plecach, polecamy poduszki, które dopasowują się do kształtu karku i głowy. Poduszka o średniej wysokości zapewnia odpowiednie podparcie naszym ramionom oraz szyi podczas snu.

Gdy najczęściej śpisz na boku, najlepiej dobrać poduszkę o średniej wysokości. Na rynku dostępne są poduszki dedykowane osobom śpiącym na boku. Niektóre mają dodatkowo specjalne wycięciem na bark.

Jeśli często śpisz na brzuchu, zdecyduj się na niskie poduszki. Śpiąc na brzuchu nasza głowa wykręcona jest w jedną lub drugą stronę a to może powodować ucisk na kręgi szyjne. Dzięki płaskim poduszkom mięśnie szyji będą mniej napięte a kręgosłup pozostanie we właściwej pozycji.

Na rynku dostępne są również poduszki dedykowane specjalnym schorzeniom. Znajdziemy między innymi poduszki chłodzące, wodne, czy zaprojektowane specjalnie dla osób walczących z chrapaniem. Poza kształtem ważne jest również wypełnienie.Do wyboru mamy poduszki wykonane między innymi z pianki, gąbki, wełny, poliestru, pierza czy puchu. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH