Aranżacja sypialni. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Aranżacja sypialni. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
25 lip 2017 11:24

Aranżacja sypialni: 5 pomysłów polskich architektów

Sypialnia to zazwyczaj wnętrze, w którym tylko wypoczywamy, dlatego warto starannie przemyśleć jej wystrój. Zdarza się również, że jest to jednocześnie pokój niemowlęcy, miejsce pracy czy przechowywania ubrań.

Jeśli już określimy, jakie funkcje będzie pełniła nasza sypialnia, zastanówmy się, które z pomieszczeń na nią przeznaczyć. Posiadacze dwupokojowego mieszkania będą rozważać sypialnię wielofunkcyjną. Z kolei właściciele domu z poddaszem lub piętrowego mają większe pole do popisu. W takim domu na ogół na sypialnię przeznacza się jeden z pokoi na poddaszu lub piętrze.

Czytaj także: Modna sypialnia. Ciekawe pomysły na ścianę za łóżkiem

Naturalny rytm dnia i nocy powinien mieć odbicie w usytuowaniu sypialni. Dobrze więc, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca. Nie będzie to jednak dobrą regułą dla śpiochów. W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko.

Jeśli posiadamy dom parterowy warto zaprojektować sypialnię jak najdalej od salonu, aby odgłosy rozmów czy dźwięki telewizora i muzyki nie zakłócały naszego wypoczynku.

O ile urządzenie sypialni w domu piętrowym nie sprawi większego kłopotu, to wnętrze na poddaszu będzie już sporym wyzwaniem. Skosy, które utrudniają aranżację pomieszczenia możemy jednak pomysłowo wykorzystać.

Warto ustawić łóżko bezpośrednio pod oknem dachowym i cieszyć się widokiem gwiazd. Warto jednak zadbać o odpowiednią izolację termiczną i akustyczną poddasza, aby skwar czy dźwięki padającego deszczu w jak najmniejszym stopniu zakłócały nasz wypoczynek.

W naszej galerii przygotowaliśmy zdjęcia z 5 sypialni zaprojektowanych przez polskich architektów. Życzymy wielu inspiracji!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH