Aranżacja sypialni. Projekt: Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Aranżacja sypialni. Projekt: Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 wrz 2017 08:39

Aranżacja sypialni: najpiękniejsze wnętrza z polskich domów

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Od jakości snu i wypoczynku zależy komfort naszego funkcjonowania przez cały dzień. Dziś podpowiadamy jak modnie urządzić to wnętrze.

Naturalny rytm dnia i nocy powinien mieć odbicie w usytuowaniu sypialni. Dobrze więc, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca. Nie będzie to jednak dobrą regułą dla śpiochów. W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko.

Jeśli posiadamy dom parterowy warto zaprojektować sypialnię jak najdalej od salonu, aby odgłosy rozmów czy dźwięki telewizora i muzyki nie zakłócały naszego wypoczynku.

O ile urządzenie sypialni w domu piętrowym nie sprawi większego kłopotu, to wnętrze na poddaszu będzie już sporym wyzwaniem. Skosy, które utrudniają aranżację pomieszczenia możemy jednak pomysłowo wykorzystać. Warto ustawić łóżko bezpośrednio pod oknem dachowym i cieszyć się widokiem gwiazd. Warto jednak zadbać o odpowiednią izolację termiczną i akustyczną poddasza, aby skwar czy dźwięki padającego deszczu w jak najmniejszym stopniu zakłócały nasz wypoczynek.

Kolory w sypialni

Wiele ostatnio mówi się o podświadomym wpływie kolorów na samopoczucie. Jednak kolorystyka to kwestia bardzo indywidualna i warto kierować się własną intuicją. Część z nas komfortowo wypoczywa tylko przy neutralnych bielach i beżach, innych relaksują oranże i czerwienie.

Warto jedynie ostrożnie komponować kompozycje złożone z kliku kolorów. Jeśli chcemy zastosować kilka wyrazistych barw to najlepiej dobrać je po konsultacji z architektem wnętrz. Najłatwiej jest jednak zastosować w sypialni barwy neutralne: biel, jasną szarość czy beż.

Warto poszukać inspiracji w naszej bogatej galerii, w której pokazujemy różne pomysły na aranżację sypialni.

TU znajdziesz ciekawe pomysły na oświetlenie w sypialni:

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH