Modna sypialnia to kontrastowe zestawienia. Miękkie, tapicerowane łóżko pięknie komponuje się z drewnianym stolikiem nocnym oraz podłogą. Fot. Tom Tailor.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Modna sypialnia to kontrastowe zestawienia. Miękkie, tapicerowane łóżko pięknie komponuje się z drewnianym stolikiem nocnym oraz podłogą. Fot. Tom Tailor.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
08 gru 2015 11:20

Aranżacja sypialni. To będzie modne w 2016 roku

Naturalne materiały, jasna i stonowana kolorystyka i dużo miękkich tkanin - oto wyróżniki modnej sypialni w  2016 roku.

Zbliża się kolejny sezon w aranżacji wnętrz. Co zatem projektanci proponują do sypialni w nadchodzącym roku? Natura, drewno, prostota, uniwersalna biel, ciepły beż, ale też chłodny minimalizm betonu. To w skrócie będziemy mogli oglądać w pokojach sypialnianych.

Neutralne barwy

Kolory ziemi utrzymują mocną pozycję. Łagodnie podkreślą perspektywę, powiększą przestrzeń, wprowadzają więcej światła, a co ważniejsze wpiszą się w każdą stylistykę - od minimalistycznej, poprzez nowoczesną, aż po klasykę i retro. Beże, ciepłe brązy i zgaszone szarości zastosowane na ścianach spowodują, iż nawet niewielkie wnętrze nabiera szerszej perspektywy i wydaje się być jaśniejsze, przestronne i uporządkowane. W ten spokojny i wyciszający klimat idealnie wpisują się kamienie, drewno oraz beton, które chętnie będą stosowane na podłogach, ale też jako wykończenie ściany za łóżkiem.

Dla urozmaicenia 

Kolory neutralne są wytworne i relaksujące, jednak zastosowane w nadmiarze mogą prezentować się zbyt monotonne. By je nieco urozmaicić projektanci zachęcają, aby w 2016 roku wprowadzać akcenty kolorowe i mocniejsze w wyrazie. 

Takim elementem może być tapicerowane łóżko. Ten dekoracyjny mebel posiada wiele zalet. Jest wygodne, przyjemne w dotyku, miękkie oraz wpisuje się każdą aranżację, ponieważ nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wykończenie oraz kolorystykę tkanin obiciowych dostępnych na rynku. Dzięki temu meble tapicerowane nie kłócą się z nowoczesnym stylem aranżacji wnętrz. Wręcz przeciwnie – stają się świetnym uzupełnieniem takiej aranżacji jeśli zastosujemy łóżko obite barwną, np. żółtą lub zieloną tkaniną. Równie modnie prezentują się łóżka tapicerowane w jasnych kolorach. Dużym powodzeniem nadal będzie cieszył się kolor écru, biel i cała paleta szarości. 

Modny zagłówek 

W nadchodzącym sezonie o tapicerowaniu będziemy myśleć nie tylko w kontekście mebli. To także bardzo modna sposób na dekorację ściany za łóżkiem, która dzięki temu zaprezentuje się naprawdę oryginalnie. Podkreśli styl wnętrza, doda mu elegancji i nieszablonowego wyrazu. To uniwersalna dekoracja, ponieważ harmonizuje z każdą koncepcją aranżacyjną, zaczynając od klasyki, a kończąc na modernizmie. To też niezaprzeczalny komfort. Miękka tkanina po pierwsze zapewnia wygodne oparcie dla pleców, chroni ścianę przed zabrudzeniem, ale też izoluje wnętrze akustycznie. Rozwiązanie jest więc świetne jeśli mamy za ścianą kłopotliwych, głośnych sąsiadów.

Modne meble

W meblach i dodatkach bez rewolucji. Sezon 2015/2016 to nadal przede wszystkim minimalizm i prostota w projektowaniu. Modne meble mają dość lekką formę i konstrukcję. Uwagą będą cieszyć się kontrastowe zestawienia materiałów, np. biel z drewnem czy szarości z kolorem kawy z mlekiem. Powraca moda na niskie łóżka, które świetnie sprawdzają się w niskich sypialniach, np. na poddaszu. Producenci stelaż łóżka chętnie łączą ze stolikami nocnymi, dzięki temu meble nabierają ciekawego kształtu.      

Ważna wygoda

Producenci mebli dużą uwagę poświęcają rozwiązaniom, które zwiększają funkcjonalność sypialnianego wnętrza. Dlatego ich oferta na kolejny sezon obfituje w łóżka wyposażone w pojemniki na pościel. W tej roli najczęściej występuje wysuwana szuflada lub rozwiązania oparte na podnoszeniu całego stelaża wraz z materacem. Taki pojemnik jest z pewnością większy, a dzięki nowoczesnym systemom okuć także dość wygodny w użytkowaniu.

Innym, znaczącym udogodnieniem jeśli chodzi o meble sypialniane są wygodne wezgłowia i ruchome zagłówki. Bardzo przydatną opcją są zwłaszcza opuszczane stoliki, sprytnie montowane pośrodku wezgłowia. Funkcjonalnym dopełnieniem całości jest oświetlenie wezgłowia lub podstawy łóżek. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH