W skandynawskiej sypialni w zasadzie nie musi być tradycyjnego łóżka. Materac można położyć na podłodze lub podwyższeniu. Ważne aby udekorowały go miękkie poduszki i narzuta. Fot. Alvhem Makleri.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W skandynawskiej sypialni w zasadzie nie musi być tradycyjnego łóżka. Materac można położyć na podłodze lub podwyższeniu. Ważne aby udekorowały go miękkie poduszki i narzuta. Fot. Alvhem Makleri.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
20 lis 2015 09:50

Biała sypialnia. Piękne aranżacje w skandynawskim stylu

Styl skandynawski w sypialni to modny trend. Zobaczcie, jak urządzić stylową, jasną przestrzeń do spania.

Nasi sąsiedzi z północy mają ciekawy gust, który od jakiegoś czasu podbija również serca Polaków. Białe wnętrza stylizowane na skandynawskie to trend, który utrzymuje się od dłuższego czasu i wygląda na to, że zadomowił się na dłużej. I choć całkowicie białe wnętrza mają tyle samo miłośników co przeciwników, to nie można im odmówić smaku i oryginalności. 

Najważniejszym elementem składowym skandynawskich stylizacji, jest biel. To ona nadaje ton całej przestrzeni sypialni. Oprócz ścian w tym kolorze nie może w sypialni zabraknąć klasycznego, prostego łóżka, półek nocnych, które odbiegają od reszty wyposażenia stylem i barwą. Nie trudno zauważyć, że skandynawskie wnętrza są nieco eklektyczne. Pomiędzy bielą ścian i niedbale zasłanym łóżkiem z dużą ilością poduch, skrywają się starodawne komódki i szafeczki, wyglądając jakby były wyjęte od babci ze strychu lub odnalezione na targu staroci. Garderobą najczęściej jest wysoki wieszak ustawiony w pokoju, który pomieści znaczną część sukienek czy swetrów. 

Wszystko dopracowane jest subtelnymi dodatkami z naturalnego drewna, kolorowymi tkaninami i grafiką znanych twórców. W skandynawskich wnętrzach widać także wpływy innych narodowości, jak chociażby wazony z marokańskimi wzorami czy hiszpańskie mozaiki na ścianach czy podłodze. Bo choć skandynawskie wnętrza są bardzo białe, to nie brak w nich także koloru, który dominuje w postaci doskonale dopasowanych dodatków.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH