Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Rozświetlona blaskiem ognia czarna ściana najefektowniej wygląda po zgaszeniu światła. Fot. Monika Filipiuk.

Rozświetlona blaskiem ognia czarna ściana najefektowniej wygląda po zgaszeniu światła.
 Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 24 lis 2011 10:51

Czarno-biała sypialnia: wnętrze pełne harmonii

Ciepłe i chłodne materiały... Oszczędna paleta barw... Tę sypialnię najtrafniej można by określić trzema słowami: spokój, prostota i harmonia.

Właścicielka tej sypialni, a zarazem jej projektantka, lubi czyste przestrzenie i to widać już na pierwszy rzut oka. Ograniczono tu bowiem kolory i formy, usunięto wszelkie przedmioty, które mogłyby zburzyć panującą we wnętrzu harmonię. Wprowadzono za to dokładnie przemyślane i jedynie niezbędne w aranżacji elementy.

Graficzne wnętrze

W czarno-białej, nieco graficznej sypialni, zestawione zostały materiały o różnych fakturach i "temperaturach". Obok czarnego, lśniącego granitu kominka (który jest dwustronny i dobrze widoczny także z salonu), na ścianie sypialni pojawił się też biały kamień o szczotkowanej, chropowatej strukturze (Dolomya).

Z kolei obok tafli szkła wprowadzono - dla wizualnego ocieplenia - drewno o pięknym rysunku. W sypialni nie tylko się wypoczywa, ale również czyta książki, dlatego tak istotne było wprowadzenie specyficznych, sprzyjających lekturze udogodnień.

Komfortowe czytanie w łóżku

 

Dzięki regulowanym zagłówkom łóżka (Alberta) oraz regulowanej podstawie lampy (Artemide), czytanie odbywa się w naprawdę komfortowych warunkach. Efektownym elementem dekoracyjnym, który współtworzy tajemniczy nieco klimat sypialni, jest czarno-biała fotografia. Wielkoformatowy portret dziewczyny, autorstwa znanego częstochowskiego fotografa Piotra Dłubaka, idealnie pasuje do tego wnętrza, wnosząc do niego piękno i dyskrecję.

PROJEKTANT

Julita Chrząstek

Insideout Studio

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA