Zabudowa garderobiana wyznacza drogę do prywatnej sypialni właścicieli. Podkreśla ją zamontowane w suficie oświetlenie. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Zabudowa garderobiana wyznacza drogę do prywatnej sypialni właścicieli. Podkreśla ją zamontowane w suficie oświetlenie. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
13 maj 2014 10:50

Klasyczne drewno – uniwersalny sposób na aranżację sypialni

Duża i przestronna sypialnia została zaprojektowana z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Króluje tu szlachetne drewno – orzech amerykański, nobilitując charakter całego pomieszczenia.

Drewno to materiał, który doskonale sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i też bardziej nowoczesnych aranżacjach. Nic więc dziwnego, że stało się ono bazą aranżacji głównej sypialni w stylizowanym na secesyjny, lecz na wskroś współczesnym dworku. Podkreśla ono bowiem jego wytworny charakter, nie czyniąc go jednak anachronicznym. Stąd też projektanci postawili na niezwykle szykowny, a przy tym elegancki orzech amerykański – drewno o ciepłym, miodowym wybarwieniu. Jego wyraziste usłojenie oraz delikatnie połyskująca powłoka podkreślają nowoczesny wydźwięk aranżacji.

Drewniane łóżko

Głównym meblem, a tym samym ośrodkiem całego projektu, jest tu drewniane łoże. Jego wysoki, tapicerowany w beżowej tkaninie zagłówek odpowiada klasycznej dostojności wnętrza, wnosząc przy tym odrobinę lekkości stylu glamour. Aby jej nie zakłócić do łóżka zostały dobrane wiszące szafeczki nocne. Dzięki wygiętej, łukowatej formie ich masywność umiejętnie ukryto, dając optyczny efekt delikatności, subtelności i zwiewności. Rezultat ten podkreślają pomalowane na biało ściany, a przede wszystkim delikatne kinkiety zastępujące tradycyjne nocne lampki.

Nietypowe rozwiązania

Łoże to jednak nie jedyny meble w tej sypialni. Kryje ona w sobie zarówno niewielką toaletkę tuż przy wejściu, jak i ogromną zabudowę garderobianą po przeciwległej stornie pomieszczenia. Co ciekawe zabudowa ta, pełniąca rolę tradycyjnej szafy, wyznacza również wejście do ulokowanej przy sypialni łazienki. A to nie koniec niespodzianek w tym jakże z pozoru zwykłym wnętrzu. Godna uwagi jest także sama wysokość pomieszczenia, która tuż nad łożem została zdublowana. Dawniej mieściła się tam niewielka antresola, dziś pozwala na głębszy oddech tuż przed snem. Zresztą wszystko w tej sypialni sprzyja relaksacji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH