Wszechobecna biel zdominowała sypialnię. Nie znaczy to jednak, że nie znalazło się tu miejsce dla innych kolorów. Wręcz przeciwnie czerwień i subtelny odcień fioletu konsekwentnie przewijają się w każdym detalu. Projekt Joanna Ochota. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Wszechobecna biel zdominowała sypialnię. Nie znaczy to jednak, że nie znalazło się tu miejsce dla innych kolorów. Wręcz przeciwnie czerwień i subtelny odcień fioletu konsekwentnie przewijają się w każdym detalu. Projekt Joanna Ochota. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 cze 2014 19:02

Kolor biały - pomysł na małą sypialnię

Aby mieć piękną, przestronną i funkcjonalną sypialnię, nie zawsze trzeba mieć duże wnętrze. Czasem wystarczy dobry pomysł, kilka drobnych sztuczek aranżacyjnych, żeby nasza sypialnia zyskała optycznie nawet  kilka metrów kwadratowych.

Położony w malowniczej okolicy apartament zaprojektowany został tak, by jak najefektywniej tu odpoczywać, spędzając weekendy na łonie natury, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Jego przestrzeń z założenia nie musiała być duża, miała być jednak czysta, przestronna i lekka, tak by miejsce nie przytłaczało, lecz dawało poczucie swobody. Stąd pomysłem na całe wnętrze stała się biel – kolor czysty, subtelny, a przy tym naturalnie wchodzący w reakcje z innymi barwami. W tym przypadku stały się nimi elegancka czerń oraz przywołujący odcień wrzosu fiolet. Delikatnie dozowane, przewijają się one przez aranżację całego apartamentu. Nie mogło więc ich zabraknąć także w skąpanej w bieli sypialni.

Magia bieli

Przestrzeń sypialni gabarytami nie odbiega od średniej wielkości pomieszczeń tego typu w przeciętnej wielkości mieszkania. Jednakże za sprawą kilku sprytnych rozwiązań aranżacyjnych znacznie zyskała ona na wizualnym odbiorze. Największy w tym udział ma kolor biały, który optycznie ją powiększa. Białe są tu nie tylko ściany i sufit, ale także wszystkie meble poczynając od pojemnej szafy, poprzez przestronne, eleganckie białe łoże, aż po szafki nocne. Także gładkie powierzchnie frontów mebli doskonale podkreślają lekkość kreacji przestrzeni.

Aranżacyjne triki

Z kolei czarne boki szafy oraz blaty szafek nocnych optycznie zmniejszają gabaryty tych mebli. Specjalny efekt tworzą także zwisające z sufitu szklane lampy, zastępujące tradycyjne lampki nocne. Wydają się one przeczyć sile grawitacji. W sypialni nie mogło zabraknąć także obecnego w całym apartamencie fioletu. Aby nie zakłócić spokoju aranżacji pojawiają się one na drzwiach wejściowych. Całość wieńczy obraz przeskalowanych storczyków – oczywiście białych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH