Komfortowa sypialnia. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Komfortowa sypialnia. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 marz 2018 11:42

Komfortowa sypialnia - 10 pomysłów na urządzenie

Odpowiednio urządzona sypialnia jest niczym kraina relaksu. To tutaj odpoczywamy po całym dniu pracy i regenerujemy nasze siły.

Aby sen był prawdziwym odprężeniem dla ciała i ducha, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, które pomogą nam stworzyć z naszej sypialni idealne miejsce do wypoczynku.

Komfortowe łóżko – baza dla wnętrza

Piękne, wygodne łóżko to centrum każdej sypialni. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wnętrza, to odpowiednie możemy wybierać spośród szerokiej oferty dostępnych modeli. Tradycjonaliści z pewnością zwrócą się w stronę klasycznych modeli o barwie drewna, z kolei zwolennicy nowoczesnych rozwiązań będą rozważać zakup komfortowych łóżek tapicerowanych z wysokim, miękkim wezgłowiem.

Wygodny materac – podstawa zdrowego snu

Każdy z nas wie, że łóżko to najważniejszy element sypialni. Dbamy o jego estetykę, wybierając piękne pościele i poduszki, jednak nie możemy zapominać, że to nie wyszukane tekstylia, a dobrze dobrany materac, zapewnią nam prawdziwy komfort snu. 

Szafa – pomoc w porządkowaniu przestrzeni

Uporządkowana przestrzeń to klucz do zachowania dobrego samopoczucia. Działa uspokajająco, pozwala zebrać myśli i odprężyć się po ciężkim dniu, a w rezultacie zapaść w zdrowy, głęboki sen. W utrzymaniu porządku pomoże pakowna szafa, w której zmieści się cała garderoba. Wykorzystując konfigurator szaf Nadir dostępny on-line, możesz zaprojektować też wygląd oraz wyposażenie wewnętrzne swojej szafy, wybierając spośród wielu dostępnych akcesoriów, takich jak kosze obuwie, wieszaki na spodnie czy drążki ledowe z czujnikiem ruchu.

Stylowe dodatki – sposób na ocieplenie przestrzeni

Przytulny klimat to nadrzędny cel w projektowaniu sypialni. Musimy jednak pamiętać, że sypialnia służy głównie do wypoczynku, dlatego najlepiej unikać zbyt wielu ozdób, które mogłyby wprowadzić chaos i nieporządek w naszej prywatnej krainie relaksu. Warto zatem postawić na takie elementy aranżacji, które pełnią swoją rolę użytkową, a jednocześnie są dyskretną dekoracją i nie zaburzają klimatu. Idealnym rozwiązaniem może być ustawiony pod oknem wygodny fotel, lampki nocne i cała gama pięknych tekstyliów w postaci pościeli, poduszek czy narzuty na łóżko. 

Źródło: Black Red White

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Alicja W, 2018-03-15 14:22:23

    No tak, wszystko się zgadza, ale mi ciągle brakuje czasu i natchnienia na dokończenie tej mojej sypialni. Brakuje mi szafek nocnych, jakiejś komody no i ma całkiem puste ściany. Bardzo spodobały mi sie te szare szafki i muszę się za takimi rozejrzeć, zaś co do tych ścian to własnie znalazłam i to proste rozwiązanie. Oglądałam przedwczoraj w jagodowymkocie piękne nowoczesne obrazy i chyba jeden z nich kupię sobie. W sumie to na jednej z tych aranżacji jest bardzo podobny. Fajnie by wyglądał powieszony za zagłówkiem łózka.

POLECAMY W SERWISACH