Użyte przez projektantkę odcienie czerwieni kontrastują, a tym samym doskonale ożywiają stonowane kolory ścian i wykonanej z mozaiki sztorcowej podłogi. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Użyte przez projektantkę odcienie czerwieni kontrastują, a tym samym doskonale ożywiają stonowane kolory ścian i wykonanej z mozaiki sztorcowej podłogi. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Królewski nastrój

Ogromne, ustawione w samym centrum, łoże i równie pokaźna szafka, po brzegi wypełniona ... książkami. Ktoś może spytać – zatem jakie to jest tak naprawdę wnętrze? I za chwilę sam sobie odpowie – oczywiście, że sypialniane.

Któż z nas nie ma życiowych pasji? Kto nie lubi marzyć bądź wspominać to, co już z tych marzeń zdołał przeżyć? Kto wreszcie nie chce mieć w swoim domu specjalnie wydzielonej przestrzeni, służącej właśnie do realizacji powyższych, a dodatkowo do błogiego lenistwa – oczywiście lenistwa konstruktywnego, często w towarzystwie ciekawej książki?

Właściciele opisywanego wnętrza należą do grona szczęśliwców, którzy właśnie taką przestrzeń posiadają – jest nią ich sypialnia, która, jak całe mieszkanie, udowadnia, że do uzyskania niepowtarzalnego klimatu wcale nie trzeba dysponować wnętrzem o ogromnej powierzchni.

Prezentowana sypialnia to miejsce urządzone z niesamowitym wyczuciem. To zadziwiające, że na zaledwie kilku metrach udało się stworzyć coś takiego. Nie ma tu miejsca na żadną przypadkowość, a każdy, najdrobniejszy nawet, przedmiot od razu kojarzy się z którąś z dwóch głównych pasji właścicieli, jakimi są: dalekie podróże i ciekawe książki.

Nie jest to więc przestrzeń służąca jedynie do snu. Przecież w tak wspaniałym łóżku, które, wraz z szafkami nocnymi i stołkiem, ma rodowód indonezyjski, można odpoczywać na wiele sposobów – można czytać, rozmawiać, planować kolejne wyjazdy albo wsłuchać się w kojący pomruk, jaki wydaje z siebie jeszcze jeden zadowolony mieszkaniec tego pokoiku, biały kot. 

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • venus-meble-eu, 2012-04-16 15:40:36

  jeśli kotu jest wygodnie to wszystko pasuje ;)  sypialnia bardzo zachęcająca do wypoczynku :)
 • Sei, 2011-06-15 12:55:58

  Mimo że nasza sypialnia jest około dwa razy większa też mamy szafy z lustrzanymi drzwiami na całej długości ściany. Wybraliśmy je bo się nam spodobały, ale nie spodziewaliśmy się "efektów ubocznych" tj sypialnia wydaje się teraz gigantyczna:) Wcześniej nie bardzo wierzyłam w te wszystkie triki aranżacyjne, ale przekonałam się jak bardzo są pomocne. Myślę że to jest też jeden z powodów, że syn się zainteresował tymi sprawami i teraz planuje zrobić aranżację pokoju, tylko z wykorzystaniem swojej wiedzy i net+; może zostanie kiedyś projektantem?:)
 • Marina7, 2009-06-24 15:54:58

  kot i tak najładniejszy - prawdziwe cudo natury :))))
 • nowy, 2009-05-14 15:37:35

  Bardzo przyjemnie się czyta w łóżku, a to jest bardzo apetyczne
 • AfterWork, 2009-04-23 20:52:24

  Przecież gdzieś trzeba zmieścić garderobę. Jeśli nie było miejsca gdzie indziej, to czy było inne wyjście...
 • Kasia83, 2009-03-30 21:03:09

  Eleganckie i ze smakiem. Paradoksalnie do tej sypialni nijak nie pasują mi lustrzane drzwi szafy. owszem powiększają optycznie to pomieszczenie, ale jednocześnie zatracają nieco "królewski" czar.

POLECAMY W SERWISACH