Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Użyte przez projektantkę odcienie czerwieni kontrastują, a tym samym doskonale ożywiają stonowane kolory ścian i wykonanej z mozaiki sztorcowej podłogi. Fot. Tomasz Markowski.

Użyte przez projektantkę odcienie czerwieni kontrastują, a tym samym doskonale ożywiają stonowane kolory ścian i wykonanej z mozaiki sztorcowej podłogi. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:06)

Królewski nastrój

Ogromne, ustawione w samym centrum, łoże i równie pokaźna szafka, po brzegi wypełniona ... książkami. Ktoś może spytać – zatem jakie to jest tak naprawdę wnętrze? I za chwilę sam sobie odpowie – oczywiście, że sypialniane.

Któż z nas nie ma życiowych pasji? Kto nie lubi marzyć bądź wspominać to, co już z tych marzeń zdołał przeżyć? Kto wreszcie nie chce mieć w swoim domu specjalnie wydzielonej przestrzeni, służącej właśnie do realizacji powyższych, a dodatkowo do błogiego lenistwa – oczywiście lenistwa konstruktywnego, często w towarzystwie ciekawej książki?

Właściciele opisywanego wnętrza należą do grona szczęśliwców, którzy właśnie taką przestrzeń posiadają – jest nią ich sypialnia, która, jak całe mieszkanie, udowadnia, że do uzyskania niepowtarzalnego klimatu wcale nie trzeba dysponować wnętrzem o ogromnej powierzchni.

Prezentowana sypialnia to miejsce urządzone z niesamowitym wyczuciem. To zadziwiające, że na zaledwie kilku metrach udało się stworzyć coś takiego. Nie ma tu miejsca na żadną przypadkowość, a każdy, najdrobniejszy nawet, przedmiot od razu kojarzy się z którąś z dwóch głównych pasji właścicieli, jakimi są: dalekie podróże i ciekawe książki.

Nie jest to więc przestrzeń służąca jedynie do snu. Przecież w tak wspaniałym łóżku, które, wraz z szafkami nocnymi i stołkiem, ma rodowód indonezyjski, można odpoczywać na wiele sposobów – można czytać, rozmawiać, planować kolejne wyjazdy albo wsłuchać się w kojący pomruk, jaki wydaje z siebie jeszcze jeden zadowolony mieszkaniec tego pokoiku, biały kot. 

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA