Tuż nad wezgłowiem łóżka wbudowano okrągłe okienko z matową szybą, dzięki któremu można się poczuć prawie jak na statku. To źródło dodatkowego światła, padającego z klatki schodowej. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Tuż nad wezgłowiem łóżka wbudowano okrągłe okienko z matową szybą, dzięki któremu można się poczuć prawie jak na statku. To źródło dodatkowego światła, padającego z klatki schodowej. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 lut 2009 14:40

Łazienka połączona z sypialnią: tak się prezentuje!

Z łóżka do wanny tylko kilka kroków? Tutaj to możliwe. Prywatny pokój pewnego młodego małżeństwa, z założenia miał być miejscem, gdzie można będzie nie tylko spać i relaksować się, ale także odświeżyć się i ubrać.

By mogło powstać takie wnętrze, w całość zostały połączone dwa wcześniej istniejące pokoje. Powstał spory salonik, pełniący jednocześnie rolę sypialni, łazienki i garderoby, a odpowiednio zainstalowana wentylacja sprawiła, że współistnienie na jednym obszarze trzech różnych stref nie jest wcale kłopotliwe.

Wyraźnie zauważalne we wnętrzu dwie odmienne stylistyki, całkiem nieźle się ze sobą „dogadują”. Pierwsza, o bardziej minimalistyczno-industrialnym charakterze, przejawia się chłodną kolorystyką, oszczędnym designem, specyficznym oświetleniem oraz surowością zastosowanych materiałów. Ścienna szarość w różnych odcieniach, widoczna w części sypialnianej, w części stricte łazienkowej przechodzi w duże, imitujące beton, płyty gresowe.

Z kolei o stylistyce nawiązującej do przeszłości, świadczy efektowny parkiet z czarnego dębu przemysłowego, łazienkowa ceramika o wymyślnych formach, łazienkowe meble i wszelkie dodatki, duże, poziome lustro w postarzanej ramie, a także oryginalny plakat Rafała Olbińskiego. Utrzymana w sennym, nieco sur-realistycznym klimacie praca, jest tu wyrazistym i interesującym akcentem.

Ciekawym rozwiązaniem, dodającym sypialni pewnej ekstrawagancji, jest oryginalne, okrągłe okienko wbudowane w ścianę tuż nad łóżkiem. Swoim kształtem przypomina bulaj – okno w kajutach statków. To nie tylko ciekawy zabieg aranżacyjny, ale także rozwiązanie ściśle praktyczne. Padające przez okienko z sypialni światło, doświetla położoną za ścianą klatkę schodową. I odwrotnie...

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kasia83, 2009-03-30 21:10:14

    te barwy bardzo mi odpowiadają, tylko przestrzeń łazienki jest zbyt otwarta
  • motor, 2009-02-15 23:02:45

    Olbiński i wanna. Brawa za piękne brązy, konsekwentnie, po całości.

POLECAMY W SERWISACH