Salon i sypialnia stanowią dwie różne przestrzenie, ale oddzielająca je szklana ścianka ma bardzo lekką formę, podobnie jak drzwi przesuwane z satynowego szkła. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Salon i sypialnia stanowią dwie różne przestrzenie, ale oddzielająca je szklana ścianka ma bardzo lekką formę, podobnie jak drzwi przesuwane z satynowego szkła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 kwi 2010 11:00

Mała sypialnia: urządź ją ze smakiem

Miejsce relaksu skąpane w gorącym duecie kolorów, nad łóżkiem - ogromne zdjęcie nadmorskiej przestrzeni, na drzwiach tajemniczy napis "In my mind's eye"... Tu faktycznie można marzyć i śnić bez końca.

Niewielka, ale zniewalająca zmysły sypialnia młodej właścicielki, od salonu została oddzielona lekkim, przejrzystym szkłem. Ściana zbudowana z luksferów, została przedłużona o system drzwi przesuwanych ze szkła satynowego. Tak stworzona granica między dwoma wnętrzami, to w rzeczywistości granica subtelna, niedosłowna, co sprawia, że oba pomieszczenia nieustannie wchodzą we wzajemne interakcje, choćby za sprawą swobodnie przenikającego światła.

Bieli i czerwień w duecie

Sypialnia, podobnie jak i reszta mieszkania, została zdominowana przez kolorystyczny duet czerwieni i bieli, tworzący tu wyjątkowo udany mariaż. Tego duetu praktycznie nic nie zakłóca, a jego urodę wydobywa zastosowane oświetlenie. Poza światłem padającym z nastrojowej, kulistej lampy pod sufitem, delikatny blask sączy się także z nadwisu nad łóżkiem. Światło wpada też z zewnątrz przez pas luksferów i szklane drzwi.

Nadmorskie krajobrazy

Niedużą przestrzeń trzeba było dobrze zagospodarować, miejsca wystarczyło praktycznie tylko na łóżko i niewielki stoliczek. Oszczędność mebli rekompensuje za to wielkoformatowa fotografia Piotra Waleszkiewicza, przedstawiająca skomponowany w refleksyjnym tonie nadmorski pejzaż. Zawieszone nad łóżkiem zdjęcie, dodaje wnętrzu głębi, przy okazji napełniając przestrzeń spokojnym, nieco nostalgicznym i sprzyjającym marzeniom klimatem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ja, 2010-05-05 14:34:32

    Te drzwi są świetne, też bym takie sobie wstawiła, bo mam podobny rozkład a chciałabym oddzielić łóżko od reszty. Do kogo mam się zgłosić po takie drzwi??

POLECAMY W SERWISACH