Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niebieski pozostaje w delikatnym kontraście do piaskowej bieli mebli i panelu zainstalowanego za wezgłowiem łóżka. Fot. Marcin Onufryjuk.

Niebieski pozostaje w delikatnym kontraście do piaskowej bieli mebli i panelu zainstalowanego za wezgłowiem łóżka. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 06 lut 2014 10:49)

Mała sypialnia z pomysłem

Pomysłów na urządzenie sypialni jest wiele. Można wybierać z różnych stylistyk i czerpać z niepowtarzalnych wzorów. Czasem trudno się zdecydować, szczególnie jeśli w pomieszczeniu mieszczą się tylko niezbędne sprzęty: łóżko, szafki nocne i komoda.

W takiej sytuacji warto zadać się na sprawdzone rozwiązania i wybrać aranżację opartą na zestawieniu naturalnych form i materiałów.

Sposób na mały metraż

Niewielkie pomieszczenie „wymusza” też zachowanie ostrożności co do ilości wykorzystanych mebli i dodatków. Ich nadmiar w tego typu wnętrzach może wywołać wrażenie chaosu. Podobne ograniczenia dotyczą też mebli: wymyśle kształty i wybarwienia mogą zagrozić harmonii i przyjaznemu klimatowi, którym powinno charakteryzować się pomieszczenie przeznaczone na regenerujący i spokojny sen. Wyciszeniu po dniu pełnym wrażeń, pracy, nauki i spotkań z ludźmi służy też stonowana kolorystyka pomieszczenia, w której nic nie rozprasza.

Stonowana aranżacja

Taka aranżacja może wydawać się nudna i pozbawiona wyrazu. Z pewnością też nie wszystkim przypadnie do gustu: nie każdy jest zwolennikiem wywarzonego porządku i bliskiego kontaktu z naturą. Spotkania z nią realizowane są nie tylko poprzez obcowanie z materiałami, na których objawia się jej piękno i niepowtarzalność.

Temu celowi też służą duże, dwuskorzydłowe drzwi prowadzące na balkon, dzięki którym rano można wpuścić pierwsze promienie słońca lub rześki podmuch, zapowiadający kolejny, dobrze przeżyty dzień.

PROJEKTANT

Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA