Ściana za łóżkiem to idealne miejsce do śmielszych dekoracji. Ciekawym pomysłem jest dekoracyjna wnęka w ścianie, w której ustawione zostało łóżko. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Ściana za łóżkiem to idealne miejsce do śmielszych dekoracji. Ciekawym pomysłem jest dekoracyjna wnęka w ścianie, w której ustawione zostało łóżko. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
04 sty 2016 12:59

Mała sypialnia. Zobacz jak ją urządzić

Aranżacja małej sypialni bywa kłopotliwa. Są jednak sposoby, aby była praktyczna, wygodna i przede wszystkim piękna.

Małe sypialnie nie dają zbyt wielu możliwości aranżacyjnych. Często są wąskie lub mają nieustawne wnęki, przez co ciężko w nich ustawić wygodnie meble. Jeśli więc przestrzeń sypialni nie jest duża, nie warto wstawiać do niej szerokiego łóżka. Optymalna szerokość materaca dla dwóch osób to 140 cm, zaś dla jednej osoby 90 cm. 

Dużo miejsca zajmują często także szafki nocne ustawione obok łóżka. Chcąc zaoszczędzić przestrzeń, można wybrać model łóżka z panelem z półkami. Sprawdzi się on nie tylko, jako miejsce na książki czy drobne bibeloty, ale również wygodny zagłówek. Aby sypialnia prezentowała się przestrzennie, dobrze jest ograniczyć do minimum ilość wolno stojących dekoracji czy przedmiotów dających poczucie nieładu. Dlatego dobrym rozwiązaniem w małej sypialni są łóżka z szufladą na pościel. Schowanie grubej kołdry, a zaścielenie materaca delikatną, cienką narzutą sprawi, że wnętrze nabierze lekkości. 

Idealnym trikiem, który pozwala wydobyć z wnętrza dodatkowe centymetry są lustra. Zarówno te wiszące w ramach na ścianie, jak i oparte o nią, czy też w formie drzwi przesuwnych szafy, optycznie powiększają pomieszczenia. Nieodzownym elementem małej sypialni są także jasne kolory. Białe czy beżowe ściany będą znacznie lepszym wyborem, niż ciemne barwy. Dzięki nim we wnętrzu będzie jaśniej.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Aqueda, 2016-10-12 18:40:39

    przydalyby sie rzuty pokoi ew ich wymiary.. zeby tak mniej wiecej sprawdzic czy lozko wejdzie do pokoju, ktory mamy do zagospodarowania. :)
  • Gość, 2016-02-22 18:32:13

    Witam, czy może Pani powiedzieć jak nazywa się ta jasna tapeta w liście na ścianie albo, gdzie można ją kupić?

POLECAMY W SERWISACH