Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nawet małe wnętrze można urządzić oryginalnie i stylowo. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Nawet małe wnętrze można urządzić oryginalnie i stylowo.  Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 25 maj 2016 10:36 (aktualizacja: 26 paź 2016 10:10)

Mała sypialnia - zobacz pomysły architektów

Co zrobić, by nasza sypialnia mimo niewielkiej powierzchni była urządzona stylowo i funkcjonalnie? Zobaczcie pomysły architektów.

Niewielki metraż czy nietypowy kształt sypialni nie musi oznaczać braku pomysłów na aranżację. W tego typu wnętrzach trzeba zastosować aranżacyjne sztuczki, które sprawią, że sypialnia będzie urządzona efektownie i wygodna.

Mimo małego metrażu chcielibyśmy mieć w sypialni dużą szafę, która będzie pełniła rolę naszej garderoby. W małych i nieustawnych wnętrzach, a także sypialniach pod skosami najlepiej sprawdzi się szafa wnękowa. Nie tylko zapewni miejsce do przechowywania, ale także zatuszuje pewne niedoskonałości i wgłębienia w ścianach, nie przytłoczy wizualnie wnętrza. Warto także dopasować jej front do jasnej kolorystyki ścian lub wybrać wypełnienie z lustrem, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.  Duża szafa, która wykorzysta całą przestrzeń od podłogi do sufitu, a my uzyskamy przestrzeń na przechowywanie swoich rzeczy. Drzwi przesuwne nie kradną dodatkowych centymetrów powierzchni podczas użytkowania, jak ma to miejsce w przypadku drzwi uchylnych.

Złotą zasadą aranżacji małych pomieszczeń jest zastosowanie jasnych kolorów, które optycznie powiększają przestrzeń, dadzą wrażenie lekkości, a jednocześnie poczucie klasycznej elegancji.Najlepszy efekt uzyskamy malując ściany na kolor biały, ecru czy też perłowy, które wypełnią sypialnię światłem, wniosą aurę świeżości i lekkości.

Remontując czy urządzając sypialnię powinniśmy także zwrócić uwagę na stylistykę mebli. W tym przypadku również sprawdzą się jasne kolory.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA