Króluje tu okazałe łoże z podświetlanym baldachimem, imitującym rozświetlone gwiazdami niebo Marrakeszu, z ozdobnymi chwostami i sznurkowymi, powiewnymi zasłonkami. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Króluje tu okazałe łoże z podświetlanym baldachimem, imitującym rozświetlone gwiazdami niebo Marrakeszu, z ozdobnymi chwostami i sznurkowymi, powiewnymi zasłonkami. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2011 11:37

Marokańskie inspiracje: orientalna sypialnia

Właściciele tej sypialni są szalenie zakochani w Maroku, jego zapachach, smakach, kolorach i codziennych rytuałach.

Nic więc dziwnego, że do zaaranżowania wnętrza posłużyły im inspiracje przywiezione z podróży. Kolory, wyposażenie i dodatki zapożyczone z ukochanych miejsc stworzyły tę zmysłową sypialnię. Ciepła barwa cynamonu zawładnęła nią do tego stopnia, że prawie czuje się w powietrzu zapach egzotycznej przyprawy.

Łóżko z baldachimem

 

Króluje tu okazałe łoże z podświetlanym baldachimem, imitującym rozświetlone gwiazdami niebo Marrakeszu, z ozdobnymi chwostami i sznurkowymi, powiewnymi zasłonkami. Atłasowa narzuta i miękkie, ozdobne poduchy kusicielsko zachęcają do wypoczynku i oddaniu się wyłącznie pozytywnym myślom i czynom.

Świadczy o tym również zawieszony nad łóżkiem, finezyjny w formie napis "Peace, Love & Joy", swoiste motto przyświecające gospodarzom tego miejsca. Przytulny i ciepły klimat wnętrza to w dużej mierze zasługa starannie dobranego i przyjemnego dla oka wyposażenia, poczynając od drewnianych mebli aż po orientalne dodatki.

Marokańskie dekoracje

Figurki i świeczniki, amulety i marokańskie wonne olejki pachnące mirrą i ambrą, tworzą razem jedyną w swoim rodzaju aurę. Liczne zaś lampiony wydzielają magiczne światło, rzucając wokół bardzo nastrojowe refleksy. Rzeczywiście można się tu poczuć zupełnie jak w jednym z riadów – tradycyjnych, marokańskich domów.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2011-08-06 11:33:22

    gdzie mozna kupic taki napis na sciane ?

POLECAMY W SERWISACH