Punkt wyjścia do kolorystyki wnętrza stanowił komplet marki Eve. Fot. IMATHOME

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Punkt wyjścia do kolorystyki wnętrza stanowił komplet marki Eve. Fot. IMATHOME
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
04 maj 2018 12:05

Między czernią a bielą - zobacz sypialnię Tomasza Pągowskiego

Monochromatyczne pomieszczenia to jeden z dominujących dziś trendów. Różnorodność odcieni rozciągających się pomiędzy czernią a bielą można było podziwiać m.in. podczas niedawno zakończonego Salone del Mobile 2018.

Tuż przed targami w Mediolanie Tomasz Pągowski zaprezentował swoją własną sypialnię, urządzoną właśnie w tej stylistyce. Jak mówi autor i właściciel sypialni: Pragnąłem na nowo zdefiniować w naszych polskich realiach rolę szarości. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych szarość jest już / jeszcze „passe”, ale niektórzy dopiero do niej dojrzeli. Chciałem dać im punkt odniesienia do właściwego stosowania jej w przestrzeni, pokazać, że konsekwencja kolorystyczna pozwala nam stworzyć harmonijną i nowoczesną przestrzeń, o ile będą to powierzchnie matowe.

Do projektu Tomasz Pągowski zaprosił uznane marki i pracownie. Kluczem do aranżacji sypialni stały się - jakżeby inaczej - łóżko, materac i pościel. Komplet Eve, marki o polskim rodowodzie, działającej obecnie na globalnym rynku stanowił punkt wyjścia do kolorystyki wnętrza.

Szafa i komoda zostały wykonane według projektu Pągowskiego przez firmę Anegre, znaną z ekskluzywnych garderób. Dużą połać okien ozdobiły zasłony Vadaina. We współpracy z projektantem, pracownia Guido wykonała stoliki nocne oraz stolik kawowy. W kontrze do wszechogarniającej szarości, przy stoliku kawowym stanęły dwa granatowe fotele Romana Modzelewskiego. Kultowy projekt wskrzesiła pod nazwą RM57 marka Vzór.

W projekcie wzięła udział jeszcze jedna marka o polskim pochodzeniu: TAR. Przywróciła ona do życia jedną z ikon późnego PRLu, lampę Reflex, która gościła niegdyś w wielu polskich domach. W tym wypadku projekt wskrzesił sam autor - Tomasz Rudkiewicz.

- Osobiście, nie zdawałem sobie sprawy, jak zbawienne dla mojego umysłu jest zasypianie w uporządkowanym stylistycznie, wygaszonym kolorystycznie wnętrzu. Myśli same układają się przed snem, a o poranku wszystko wydaje się klarownie proste. Polecam każdemu! - podsumowuje Tomasz Pągowski.

Zobaczcie kulisy powstania tego projektu na profilu youtubowym w serii „Pągowski u Siebie”. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH