Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W romantycznej, kobiecej sypialni, najważniejsza jest specjalnie zaprojektowana zabudowa, w której obrębie znalazło się łóżko, szafki z sosnowego, pobejcowanego na ciemną wiśnię drewna, podświetlane nisze i pojemna szafa. Fot. Monika Filipiuk.

W romantycznej, kobiecej sypialni, najważniejsza jest specjalnie zaprojektowana zabudowa, w której obrębie znalazło się łóżko, szafki z sosnowego, pobejcowanego na ciemną wiśnię drewna, podświetlane nisze i pojemna szafa. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 sty 2009 21:37 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:15)

Między klasyką a nowoczesnością

Właścicielka wymarzyła sobie sypialnię nowoczesną, ale z wyraźnymi nawiązaniami do przeszłości. Miało się tu też znaleźć miejsce dla rodzinnych staroci i pamiątek z podróży, a także akcenty odwołujące się do wielkiej pasji gospodyni, jaka są ptaki.

Do sypialni i łazienki można wejść jedynie przez wąski korytarzyk prowadzący z salonu, co oddziela tę strefę od dziennej części mieszkania. Obie przestrzenie łączy jednak taka sama podłoga – egzotyczny parkiet jatoba. Bardzo wdzięcznym i plastycznym materiałem okazał się w sypialni gipsokarton. Powstała z niego konstrukcja, na bazie której stworzono efektowną zabudowę. Znalazło się w niej miejsce na łóżko, szafę i szafeczki, została też wyposażona w dekoracyjne wnęki i nisze, idealne do eksponowania ulubionych drobiazgów i kolekcji pani domu. Starannie oświetlone nisze stały się też źródłem dodatkowego, nastrojowego światła.

Klasyczne nawiązania i detale współistnieją w sypialni z elementami nowoczesnymi. Stylizowanym meblom (konsola, biurko, puf, fotel, krzesła) i sztukateriom (gzymsy autorstwa konserwatora Macieja Winnika), wcale nie przeszkadza obecność nowoczesnego, elektronicznego sprzętu. Rodzinne pamiątki, ozdobne zasłony w oknach, czy stylizowane, ścienne malowidła, nie kłócą się z bardzo współczesnym oświetleniem. A szafy i szafki, mimo wrażenia mebli „z epoki”, wewnątrz zostały bardzo praktycznie i nowocześnie wyposażone (np. w system cargo). W takim otoczeniu świetnie czują się też ptaki, które pojawiają się tu w postaci oryginalnych, barwnych i dekoracyjnych „fresków”.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA