Bardzo ciekawym rozwiązaniem było zamontowanie obrotowej szafki na sprzęt RTV. Pozwala to na oglądanie telewizji tam, gdzie się przebywa. Fot. Marcin Łukaszewicz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Bardzo ciekawym rozwiązaniem było zamontowanie obrotowej szafki na sprzęt RTV. Pozwala to na oglądanie telewizji tam, gdzie się przebywa. Fot. Marcin Łukaszewicz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lut 2009 10:46

Nietypowe rozwiązania

Po pierwsze wygoda, a po drugie funkcjonalność. Zaskakujące jest to, w jak prosty sposób można zmienić przeznaczenie danego wnętrza – wystarczy po prostu... złożyć łóżko.

Sypialnię kojarzy się zwykle z miejscem, w którym nie spędza się aż tak dużo czasu, jak chociażby w salonie, czy w kuchni. Przebywanie w niej wiąże się zwykle z określonym celem – odpoczynkiem, a konkretnie snem. W chwili przebudzenia opuszczamy je i wręcz zapominamy o jego istnieniu spędzając czas gdzieś indziej. Co jednak zrobić, kiedy całe mieszkanie jest tak małe, że zaaranżowana przestrzeń życiowa nie zawsze wystarcza? Odpowiedź wydaje się być prosta – tak je zaprojektować, żeby przestrzeń pozostawiała możliwości nieskrępowanych innowacji. W przypadku tego wnętrza architekt uciekł się do prostych, dzięki temu bezproblemowych, ale jednocześnie bardzo funkcjonalnych zabiegów. Na pierwszy „rzut oka” mamy do czynienia z typową sypialnią, jednak wystarczy złożyć dość pokaźnych rozmiarów łóżko, aby uzyskać przedłużenie salonu. Na tym jednak nie koniec.

Kolejnym nietypowym, aczkolwiek bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest szafka na telewizor. Dzięki temu meblowi telewizję można oglądać w sypialni i w salonie, bez potrzeby kłopotliwego przenoszenia odbiorników. Szafka została zamontowana w ścianie w ten sposób, że można ją bez problemu odwracać, a przez to zmieniać też nieco wystrój każdego z pomieszczeń, ponieważ jej tył został wykończony srebrnym, imitującym stal fornirem. Kolor ten nawiązuje do obrzeży szafek użytych w sypialni i spodniej części łóżka, które po złożeniu staje się ciekawym elementem ściany.

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • Maciek, 2011-01-18 20:43:58

  Ktoś wie gdzie można nabyć takie łóżko ? :)
 • Gość, 2009-08-12 15:35:23

  faktycznie narzuta na łóżko niezbyt ładna, nie podoba mi się ten pomysł z szafką na sprzęt zamknięciu wygląda jak w jakimś statku kosmicznym.
 • AfterWork, 2009-04-23 20:24:10

  współczesne, zgadzam się, ale tchnie singlem - nie wiem tylko w jakim wydaniu, męskim czy damskim.
 • Kasia83, 2009-03-30 20:34:00

  wszystko świetnie, tylko skąd taka akurat narzuta na łożku?
 • ziutek, 2009-03-05 11:36:44

  niezły patent z tym łóżkiem składanym, choć pewnie wolałbym mieć na stałe rozłożone
 • Margolcia, 2009-03-04 13:03:23

  Smutny ten pokój
 • Gość, 2009-02-25 14:59:48

  wspołczesna meblościanka:) Nawet niezłe

POLECAMY W SERWISACH