Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Bardzo ciekawym rozwiązaniem było zamontowanie obrotowej szafki na sprzęt RTV. Pozwala to na oglądanie telewizji tam, gdzie się przebywa. Fot. Marcin Łukaszewicz.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem było zamontowanie obrotowej szafki na sprzęt RTV. Pozwala to na oglądanie telewizji tam, gdzie się przebywa. Fot. Marcin Łukaszewicz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 25 lut 2009 10:46 (aktualizacja: 27 gru 2013 14:18)

Nietypowe rozwiązania

Po pierwsze wygoda, a po drugie funkcjonalność. Zaskakujące jest to, w jak prosty sposób można zmienić przeznaczenie danego wnętrza – wystarczy po prostu... złożyć łóżko.

Sypialnię kojarzy się zwykle z miejscem, w którym nie spędza się aż tak dużo czasu, jak chociażby w salonie, czy w kuchni. Przebywanie w niej wiąże się zwykle z określonym celem – odpoczynkiem, a konkretnie snem. W chwili przebudzenia opuszczamy je i wręcz zapominamy o jego istnieniu spędzając czas gdzieś indziej. Co jednak zrobić, kiedy całe mieszkanie jest tak małe, że zaaranżowana przestrzeń życiowa nie zawsze wystarcza? Odpowiedź wydaje się być prosta – tak je zaprojektować, żeby przestrzeń pozostawiała możliwości nieskrępowanych innowacji. W przypadku tego wnętrza architekt uciekł się do prostych, dzięki temu bezproblemowych, ale jednocześnie bardzo funkcjonalnych zabiegów. Na pierwszy „rzut oka” mamy do czynienia z typową sypialnią, jednak wystarczy złożyć dość pokaźnych rozmiarów łóżko, aby uzyskać przedłużenie salonu. Na tym jednak nie koniec.

Kolejnym nietypowym, aczkolwiek bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest szafka na telewizor. Dzięki temu meblowi telewizję można oglądać w sypialni i w salonie, bez potrzeby kłopotliwego przenoszenia odbiorników. Szafka została zamontowana w ścianie w ten sposób, że można ją bez problemu odwracać, a przez to zmieniać też nieco wystrój każdego z pomieszczeń, ponieważ jej tył został wykończony srebrnym, imitującym stal fornirem. Kolor ten nawiązuje do obrzeży szafek użytych w sypialni i spodniej części łóżka, które po złożeniu staje się ciekawym elementem ściany.

PROJEKTANT

Justyna Jabłońska , Wojciech Niewiński

ORB Studio

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA