Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 wrz 2009 10:56

Noce w oranżerii

Sypialnia, w której każdego dnia można zasypiać i budzić się wśród kwiatów i gorącej czerwieni. Miejsce dla marzycieli i poszukujących niebanalnych rozwiązań realistów. Ogród w sypialni okazał się bowiem niezwykle przyjemnym sposobem na niewygodne skosy poddasza.

Priorytetem w przypadku tego wnętrza było zaaranżowanie pięknej sypialni z dużym łóżkiem. Musiałam zastosować rozwiązanie, które sprawiłoby, że skosy dachowe są pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Najprostszym sposobem było odwrócenie od nich uwagi. Zadanie to wzięła na siebie umieszczona pod skosami oranżeria – wspomina arch. Liliana Masewicz-Kowalska. Efekt: tuż po przekroczeniu progu uwagę zwracają: srebrna komoda z laminatu (Abet Laminati), pokryte drewnem elementy ścian, wreszcie efektowna oszklona oranżeria – zajmująca niemal połowę sypialni. Podłoże dla „ogrodu” tworzą donice wykonane z płyty OSB, izolowane od środka folią. W podłożu oranżerii zamontowano oprawy gruntowe, które dają niesamowity efekt świetlny. Pozostałe oświetlenie w sypialni jest bardzo oszczędne: klosze z bezbarwnego szkła (Esedra) oraz lampy wiszące (Fabbian).

Architekt zastosowała różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Ta różnorodność daje złudzenie, że nawet w niewielkim wnętrzu, co krok coś się dzieje. Na podłodze ułożono panele z serii Wood-o-cork Orient (Wicanders). Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Obok drzwi, ścianę oranżerii wyłożono płytkami w kolorze piaskowca (Stegu). Całość przełamuje śmiały czerwony element. – Właściciele domu są dość odważni więc można było zaryzykować... i zafundować im odrobinę szaleństwa... – opowiada architekt. - Największą ekstrawagancją jest sufit w ulubionym kolorze domowników – czerwonym.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • taka jedna, 2011-07-06 15:30:25

  To pomieszczenie na pierwszy rzut oka przypomina kuchnię, a nie sypialnię... A rośliny mają tyle uroku, że po co je oddzielać szkłem? To jakaś wystawa czy co? ;)
 • www.projektywnetrza.pl, 2010-06-16 10:23:11

  Pomysł ciekawy ale nie wiem czy dobry.
 • Wicker, 2010-02-21 09:30:15

  Pomysł na oranżerię w sypialni - doskonały.
 • miki, 2009-10-11 08:46:30

  Ratunku - nie mogę zasnąć!

POLECAMY W SERWISACH