Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Fot. Monika Filipiuk.

Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 wrz 2009 10:56 (aktualizacja: 20 gru 2013 11:48)

Noce w oranżerii

Sypialnia, w której każdego dnia można zasypiać i budzić się wśród kwiatów i gorącej czerwieni. Miejsce dla marzycieli i poszukujących niebanalnych rozwiązań realistów. Ogród w sypialni okazał się bowiem niezwykle przyjemnym sposobem na niewygodne skosy poddasza.

Priorytetem w przypadku tego wnętrza było zaaranżowanie pięknej sypialni z dużym łóżkiem. Musiałam zastosować rozwiązanie, które sprawiłoby, że skosy dachowe są pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Najprostszym sposobem było odwrócenie od nich uwagi. Zadanie to wzięła na siebie umieszczona pod skosami oranżeria – wspomina arch. Liliana Masewicz-Kowalska. Efekt: tuż po przekroczeniu progu uwagę zwracają: srebrna komoda z laminatu (Abet Laminati), pokryte drewnem elementy ścian, wreszcie efektowna oszklona oranżeria – zajmująca niemal połowę sypialni. Podłoże dla „ogrodu” tworzą donice wykonane z płyty OSB, izolowane od środka folią. W podłożu oranżerii zamontowano oprawy gruntowe, które dają niesamowity efekt świetlny. Pozostałe oświetlenie w sypialni jest bardzo oszczędne: klosze z bezbarwnego szkła (Esedra) oraz lampy wiszące (Fabbian).

Architekt zastosowała różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Ta różnorodność daje złudzenie, że nawet w niewielkim wnętrzu, co krok coś się dzieje. Na podłodze ułożono panele z serii Wood-o-cork Orient (Wicanders). Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Obok drzwi, ścianę oranżerii wyłożono płytkami w kolorze piaskowca (Stegu). Całość przełamuje śmiały czerwony element. – Właściciele domu są dość odważni więc można było zaryzykować... i zafundować im odrobinę szaleństwa... – opowiada architekt. - Największą ekstrawagancją jest sufit w ulubionym kolorze domowników – czerwonym.

PROJEKTANT

Liliana Masewicz-Kowalska

Everest Design - Autorskie Studio Wnętrz i Architektury

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA