Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Patchworkowa narzuta na łóżko wypełnia sypialnię „orientalnymi” kolorami. To za jej sprawą, nie tylko małżeńskie łoże, ale też całe wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Fot. Monika Filipiuk.

Patchworkowa narzuta na łóżko wypełnia sypialnię „orientalnymi” kolorami. To za jej sprawą, nie tylko małżeńskie łoże, ale też całe wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 sty 2009 21:01 (aktualizacja: 20 gru 2013 10:59)

Orient jest tylko pretekstem

Jakże doskonałym pretekstem do tego, by stworzyć sypialnię ciepłą, lśniąca od miedzianych błyskotek i owianą tajemnicą odległych krain!

W orientalnej sypialni jest mięciutko i przytulnie. Wyposażenie, które ją tworzy jest niezależne od mody, a mimo to bardzo trendowe. Wnętrze ma swój klimat i potrafi zarazić aurą... podróży. Bowiem meble i dodatki przywiezione z dalekich wypraw, na zawsze już wpisane w odległe kultury, w nowym kontekście nie tracą swojej magii.

Są nie tylko magicznym wspomnieniem, ale potrafią też zaczarować wnętrze, a jego lokatorów, chociażby na kilka godzin, przenieść w zupełnie inny, niezwykle barwny świat. Sypialnia jest wypełniona takimi czarującymi elementami, które zostały „podane” w bardzo subtelny sposób. Jednym z nich jest żyrandol – jego kute w metalu ramiona mają „liściastą” formę, a zawieszone na nich kryształki intrygują i fascynują, szczególnie o zmroku, ożywione grą światła...

Nieco odrealnioną atmosferę tworzą też inne, barwne dodatki: oprawiony w ramy egipski papirus i wabiący gorącymi kolorami patchwork. A ciężkie, zielone zasłony (dobrane do tapety za łóżkiem), strzegą wnętrze przed zbyt agresywnym światłem. Półmrok jest najlepszym przyjacielem marzeń, nawet tych najbardziej nierealnych... 

PROJEKTANT

Roland Stańczyk

RS - Studio Projektowe

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA