Patchworkowa narzuta na łóżko wypełnia sypialnię „orientalnymi” kolorami. To za jej sprawą, nie tylko małżeńskie łoże, ale też całe wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Patchworkowa narzuta na łóżko wypełnia sypialnię „orientalnymi” kolorami. To za jej sprawą, nie tylko małżeńskie łoże, ale też całe wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 sty 2009 21:01

Orient jest tylko pretekstem

Jakże doskonałym pretekstem do tego, by stworzyć sypialnię ciepłą, lśniąca od miedzianych błyskotek i owianą tajemnicą odległych krain!

W orientalnej sypialni jest mięciutko i przytulnie. Wyposażenie, które ją tworzy jest niezależne od mody, a mimo to bardzo trendowe. Wnętrze ma swój klimat i potrafi zarazić aurą... podróży. Bowiem meble i dodatki przywiezione z dalekich wypraw, na zawsze już wpisane w odległe kultury, w nowym kontekście nie tracą swojej magii.

Są nie tylko magicznym wspomnieniem, ale potrafią też zaczarować wnętrze, a jego lokatorów, chociażby na kilka godzin, przenieść w zupełnie inny, niezwykle barwny świat. Sypialnia jest wypełniona takimi czarującymi elementami, które zostały „podane” w bardzo subtelny sposób. Jednym z nich jest żyrandol – jego kute w metalu ramiona mają „liściastą” formę, a zawieszone na nich kryształki intrygują i fascynują, szczególnie o zmroku, ożywione grą światła...

Nieco odrealnioną atmosferę tworzą też inne, barwne dodatki: oprawiony w ramy egipski papirus i wabiący gorącymi kolorami patchwork. A ciężkie, zielone zasłony (dobrane do tapety za łóżkiem), strzegą wnętrze przed zbyt agresywnym światłem. Półmrok jest najlepszym przyjacielem marzeń, nawet tych najbardziej nierealnych... 

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • domartstyl-pl, 2012-09-27 09:08:56

  nie wiemy czy ta zasłona... czy może jej kolor jest tu odpowiedni, natomiast podobają nam się meble i narzuta na łoże..
 • taka jedna, 2011-07-06 16:46:14

  To coś znad komody i znad łóżka czym prędzej bym zdjęła i powiesiła duże obrazy. Wnętrze piękne, chyba to jest coś dla mnie :) piękne barwy, piękna podłoga, niebanalne łóżko. Może bym tylko pokombinowała z barwami, żeby było mniej czekoladowego brązu - ale ogólnie bardzo ładnie :)
 • Gość, 2009-07-10 15:15:45

  fajna komoda
 • Kasia83, 2009-03-30 21:20:03

  aż ma się ochotę wyruszyć w podróż na wschód... orient w najlepszym, nieprzesadzonym wydaniu

POLECAMY W SERWISACH