Szarości to sprawdzony sposób na rozjaśnienie sypialni. Jasny, rozbielony szary kolor przyciągają bowiem naturalne światło jak magnes. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Szarości to sprawdzony sposób na rozjaśnienie sypialni. Jasny, rozbielony szary kolor przyciągają bowiem naturalne światło jak magnes. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
10 marz 2016 12:13

Piękna sypialnia. W tych wnętrzach wypoczniesz

Sypialnia jest jednym z ważniejszych miejsc w domu. To w niej ładujemy "baterie" na kolejny dzień. Zobacz, jak ją urządzić, by wypoczywać wygodnie i...efektywnie.

Wypoczywanie wydaje się banalnie prostą sprawą, jednak, aby wypoczywać efektywnie i w przyjemnym otoczeniu, trzeba odpowiednio urządzić sypialnię. Są na szczęście sprawdzone sposoby na to, by sypialnia była miejscem sprzyjającym relaksowi. 

Nasz organizm jest tak zaprogramowany, aby spać w nocy kiedy jest ciemno. Jeśli więc twoje okno jest narażone na światło dobiegające z podwórka, zainwestuj w zasłony lub rolety z ‘black-out’em. Pozwolą one zaciemnić pokój i stworzyć idealną atmosferę do wypoczynku. Aby dobrze wypocząć, zastosuj neutralne i spokojne barwy. To właśnie one tworzą relaksującą atmosferę w sypialni. Mocne, nasycone kolory mogą z kolei drażnić i powodować nadmierne pobudzenie. Trzymajmy się jasnych i neutralnych palet takich jak ciepłe zielenie, lawendy czy pastele.

Pamiętaj o porządku. W pomieszczeniu, w którym panuje rozgardiasz nigdy nie będziemy się czuć zrelaksowani. Zbyt dużo rzeczy w sypialni spowoduje, że nie będziemy mogli w pełni wypocząć. Dlatego też bardzo istotne jest to, aby usunąć niepotrzebne element z pokoju, w którym śpimy. Możemy to zrobić korzystając z różnych systemów przechowywania takich jak: szuflady w podstawie łóżka, zamykane szafki lub schludne pudła. 

Równie istotne, co kolorystyka i nastrój, są odpowiednie meble. Wygodne łóżko jest absolutnie konieczne do tego, aby wypocząć w ciągu nocy i obudzić się zrelaksowanym. Dlatego wybierając mebel do spania, należy przyłożyć szczególną uwagę do wyboru dobrej jakości materaca. Pościel jest również bardzo ważna. Kupuj wyłącznie produkty z bawełny, które będą utrzymywały właściwą temperaturę Twojego ciała i pozwalały skórze oddychać. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH