Czarna, jakby wykuta ze stali rama z dekoracyjnymi zawijasami i złoconymi gałkami, robi wrażenie. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Czarna, jakby wykuta ze stali rama z dekoracyjnymi zawijasami i złoconymi gałkami, robi wrażenie. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Po prostu śnieżnobiała

Jasna, świeża, przestronna – takie skojarzenia pojawiają się w chwilę po przekroczeniu progu sypialni. Aż się chce odetchnąć pełną piersią!

Takie wrażenie to przede wszystkim zasługa bardzo oszczędnej, konsekwentnej kolorystyki. Wszechobecna jest tu biel, która jednak ma zdecydowanie ciepły charakter, a nie chłodno-laboratoryjny, co było świadomym wyborem gospodarzy. Białe są ściany i sufit, biała – pościel, zasłony w oknie, a nawet dywan, który ma odcień nieco przykurzonej bieli. Na takim tle zostały wprowadzone wyraziste, czarne, wręcz graficzne elementy: karnisz w oknie, łóżko z czarną ramą czy czarne abażury obu lamp. Czarne są również ramki obrazków na ścianie. W ten kontrastowy duet, bardzo nieśmiało „wkrada się” ciepły brąz drewnianych ram okien i parkietu na podłodze, zaś jedynym naprawdę kolorowym elementem, są reprodukcje obrazów Pabla Picassa nad łóżkiem.

Ozdobne, sprowadzone aż z Hiszpanii łóżko, to bardzo smakowita dominanta sypialni. Czarna, jakby wykuta ze stali rama z dekoracyjnymi zawijasami i złoconymi gałkami, robi wrażenie. Do kompletu dobrano oryginalne stoliki nocne na giętych, stalowych nóżkach i ze szklanymi blatami, a także dwie małe lampki oraz efektowny żyrandol z czarnym tiulem i połyskującymi kryształkami.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • mójpseudonim, 2010-03-02 23:00:53

  Właśnie tak urządzam swój pokój :)
 • placebo, 2009-03-31 14:27:02

  rzeczywiscie ta sypialnie jest nadzwyczaj piekna - gdyby tylko biel była nieco bardziej praktyczna...
 • Kasia83, 2009-03-30 20:48:11

  Panie Piotrze, jeśli wolno mi się zwrócić bezpośrednio, ta sypialnia jest po prostu przepiękna. Szczególnie ta piękna, czarna rama jakby wydzierała się z tej bieli. Wspaniałe!

POLECAMY W SERWISACH