Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wezgłowie łóżka to fragment starej, zabytkowej szafy, „zaadoptowanej” na potrzeby sypialni. Komponuje się z nim jasna, kwiecista pościel. Fot. Monika Filipiuk.

Wezgłowie łóżka to fragment starej, zabytkowej szafy, „zaadoptowanej” na potrzeby sypialni. Komponuje się z nim jasna, kwiecista pościel. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 30 gru 2013 09:21)

Pod aniołami

Współczesną sypialnię zaaranżowano w charakterystycznym stylu, w którym nowoczesne, komfortowe funkcje skrywają się pod stylizowanymi meblami.

Prezentowane wnętrze to udana próba przeniesienia wystroju charakterystycznego dla zamierzchłych czasów. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu wnętrza nie są wierną imitacją dawnych pomieszczeń, w których nie stosowano nowoczesnych rozwiązań. Stylizacja to przede wszystkim próba przeniesienia pewnej atmosfery, która panowała w naszych domach przed latami. I właśnie projektując wnętrza w stylu rustykalnym przede wszystkim zależy projektantom na oddaniu niepowtarzalnego klimatu, który budowany jest przy pomocy ciepłych barw, naturalnych mate¬riałów i charakterystycznych dla danego stylu wzorów.

Stąd też podłoga została wykończona deskami, które dzięki swej ciepłej, kolorystyce wprowadzają do wnętrza odpowiedni klimat. Elementami idealnie wpisującymi się w styl są łóżko, nocna szafka z przykuwającymi uwagę okuciami. Klimat dawnej sypialni budują dobrane ze szczególną starannością detale: obrazki zawieszone na ścianach, stare radio czy dywan – idealne rozwiązanie w sypialni. Barwy, które zostały wykorzystane w sypialni odgrywają jeszcze inną bardzo ważną rolę: do pokoju znajdującego się od strony północnego wschodu wprowadzają przyjazną, ciepłą atmosferę.

PROJEKTANT

Marta Kruk

Pracownia Projektowania

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA